Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wykonawcę, który wykona drugą jezdnię drogi ekspresowej S1 w kierunku lotniska.

Katowicki oddział GDDKiA wybrał najkorzystniejszą ofertę na budowę 9,7 km odcinka drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie. Wykonawcą zadania zostanie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX, AZI-BUD i DUNA ASZFALT Út-és Mélyépitō Kft.

Wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za kwotę brutto: 107 212 582,87 zł, w czasie 20 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. Zamówienie realizowane będzie w formule „buduj”. Do zbudowania jest druga nitka połączenia od węzła dróg 1 i 86 w Podwarpiu aż do węzła Lotnisko.

Drogi ekspresowa S1 w kierunku Lotnisko Pyrzowice składać się będzie z 2 jezdni, każda po 2 pasy ruchu o szerokości 3,50 m każdy, pasa awaryjnego o szerokości 2,50 m i pasa dzielącego. Dodatkowo, wykonawca wykona pięć wiaduktów, most i dostosuje istniejący węzeł Mierzęcice oraz wybuduje ekrany akustyczne.

Co warte podkreślania, jest to drugi przetarg na wykonanie zadania. Pierwszy, po wybraniu najkorzystniejszej oferty trzeba było unieważnić. Wybrany w postępowaniu wykonawca z najkorzystniejszą ofertą nie zdecydował się na podpisanie umowy, potem zrezygnowali z tego wszyscy pozostali wykonawcy, których oferty były brane pod uwagę.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here