Zatrzymano 35-latka, który w zeszłym tygodniu wspólnie z innymi sprawcami dokonał rozboju na 49-letnim czeladzianinie. Napastnicy wdarli się do mieszkania ofiary i po dotkliwym pobiciu ukradli mu telefon.

Do rozboju doszło w miniony czwartek, w godzinach popołudniowych w jednym z mieszkań w centrum Czeladzi. 49-letni mieszkaniec miasta nie spodziewał się, że padnie ofiarą napadu, gdy do jego drzwi zapukała grupka mężczyzn.

– Kompletnie zaskoczony mężczyzna uległ naciskom wyraźnie podchmielonej grupy i otworzył drzwi mieszkania, do których dobijali się przyszli napastnicy. Jak się okazało agresorzy poszukiwali w budynku mieszkalnym swojego zagubionego kompana. Po wtargnięciu do mieszkania mężczyźni zaatakowali 49-latka bijąc go i kopiąc po całym ciele. Pobitemu mężczyźnie, 35-letni sprawca zabrał telefon komórkowy, który jak tłumaczył mógł posłużyć ofierze do wezwania pomocy – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Informacja o dokonanym rozboju trafiła jednak szybko do czeladzkich stróżów prawa. Śledczym udało się ustalić tożsamość i w dalszej konsekwencji zatrzymać 35-letniego sprawcę rozboju.

Jak się okazało mężczyzna w przeszłości popełnił już podobne przestępstwa w warunkach recydywy, za które odsiadywał karę pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował 35-latka. Grozi mu kara nawet 18 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali także towarzyszącego mu 28-latka, który odpowiedział za wtargnięcie do mieszkania ofiary. Mężczyzna objęty został policyjnym dozorem. Dane pozostałych uczestników zdarzenia są znane stróżom prawa, a ich zatrzymanie, jak twierdzą, jest już tylko kwestią czasu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here