Bractwo Rycerskie Zamku Będzin świętowało 18-lecie. Z tej okazji na będzińskim zamku pojawili się znamienici goście i przyjaciele będzińskiego grodu.

Na dziedzińcu królewskiego zamku w Będzinie Bractwo Rycerskie Zamku Będzin świętowało wkroczenie w pełnoletność. W historycznych strojach i z rycerskim ceremoniałem, członkowie bractwa spotkali się z licznymi sympatykami oraz przedstawicielami bractw rycerskich z całej Polski.

– Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najmilszych w osiemnastoletniej historii bractwa – podkreśla Tomasz Konopka, prezes Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.

Podczas doniosłego świętowania, honorowym członkiem bractwa został Rafał Adamczyk, pełnomocnik prezydenta Będzina, który przyznał, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie.

Rycerze z Będzina odtwarzają wydarzenia ze średniowiecza, z przełomu XIV i XV wieku. Ich działalność to przede wszystkim rekonstrukcja kultury tego okresu, a także turnieje i walki. Bractwo skupia osoby zainteresowane historią i tematyką średniowiecza, które kultywują tradycje rycerskie, jak również lokalne dziedzictwo kulturowe.

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin jest jedną z największych i bardziej znanych grup w Polsce. – Dziękujemy, że jesteśmy lubiani i doceniani. To, co robimy, to nasza wielka pasja, a jednocześnie świetna przygoda i zabawa, ale także chęć poznawania i prezentowania wspaniałej tradycji i historii – mówią przedstawiciele bractwa.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here