Bracia Figo Fagot zagrają koncert w Dąbrowie Górniczej

2
2057

W listopadzie Dąbrowę Górniczą odwiedzi jeden z nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej – Bracia Figo Fagot. – Z pewnością będzie ciekawie i raczej niegrzecznie – zapowiadają organizatorzy z klubu Rock Out.

Bracia Figo Fagot w dąbrowskim klubie Rock Out zagrają w sobotę, 24 listopada. Supportować ich będzie nie kto inny jak Zenek znany z formacji Kabanos.

Twórcami grupy, która zagra w Dąbrowie Górniczej, są Bartosz Walaszek i Piotr Połać. Bracia Figo Fagot charakteryzują się przede wszystkim prezentowaniem publiczności prześmiewczej formy muzyki disco polo popularnej w Polsce w szczególności w latach 90. XX wieku. Zazwyczaj banalne i frywolne piosenki disco polo, w wydaniu grupy, zyskują w nowych offowych szatach zupełnie inny koloryt.

Zespół został założony w 2010 roku w Warszawie, kiedy Git Produkcja rozpoczęła kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011 roku.

Na potrzeby każdego odcinka przygotowywany był teledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji Rebel:tv rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę.

Zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia w 2011 roku w warszawskim klubie muzycznym Progresja, gdzie wykonywał piosenki z nakręconego serialu. Nagranie studyjnej, debiutanckiej płyty „Na Bogatości”odbyło się dopiero rok później.

Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach Git Produkcji, m.in. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 „Admirał Jachaś” lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. „Kutapokalipsa”.

Warto także dodać, że w 2013 roku odbyła się premiera drugiej płyty zespołu „Eleganckie chłopaki”. Gościnnie wystąpił na niej Czesław Mozil.

Początek koncertu w Rock Out o godz. 20:00.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

 1. No i gdzie podziała się moja wypowiedź?
  Widzę, że cenzura powróciła.
  Jak za komuny. Tylko patrzeć i będzie „rozmowa kontrolowana”.
  To co niby na żywo też już idzie z poślizgiem. Brawo WY.

 2. No i bardzo fajnie, że coś innego od poprawnej politycznie i wyznaniowo muzyki zabrzmi na scenie. Nic co ludzkie niech nie będzie nam obce. Aż się dziwię, że wyznawcy jedynie słusznej sekty i jedynie słusznej partii nie podnieśli jeszcze rabanu. Brawo Rock Out tak trzymać dalej. Nowe nie znaczy gorsze. Kto nie chce niech nie słucha.
  Mój nr 1 to – „Polska” , „Wóda zryje banie” oraz
  „Zobacz dziwko co narobiłaś”.
  Miłego słuchania.
  Widzę, że ACTA2 już działa. Nawet podlinkówać już nie można, aby wypowiedź nie została zbanowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here