Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że Artur Boruc i Andrzej Fonfara planują kupić Zagłębie Sosnowiec. To już nieaktualne. Sportowcy mają inne plany.

We wrześniu 2017 roku pisaliśmy, że były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc (zawodnik jest ambasadorem Akademii Piłkarskiej Zagłębia – przyp. red.) i znany bokser Andrzej Fonfara prowadzą negocjacje z miastem w sprawie przejęcia piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec. Informacjom tym nie zaprzeczał prezes pierwszoligowego klubu. – Tak, jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap – mówił tajemniczo Marcin Jaroszewski.

O nazwiskach nie chciał za to mówić prezydent miasta. – Już od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z różnymi podmiotami. Obecnie rozmawiamy z mocną grupą kapitałową, która ma odciążyć miasto od utrzymania klubu. Nie chcę mówić o nazwiskach, ale bezpośrednio z tymi panami o klubie nie rozmawiałem – mówił wtedy Arkadiusz Chęciński.

Pewne jest jednak, że Artur Boruc i Andrzej Fonfara nie zainwestują w Zagłębie. Dlaczego? – Zmieniliśmy plany. Nie będziemy inwestować w zakup tego klubu, bo doszliśmy do wniosku, że nie da się prowadzić biznesu w Polsce, mieszkając za granicą. Ja w USA, a Artur w Anglii – powiedział w rozmowie z Super Expressem Andrzej Fonfara.

Bokser dodał także, że obaj planują inną inwestycję. – Uznaliśmy, że jeśli już to robić, to porządnie, a nie na pół gwizdka. Mamy z Arturem inne plany, ale nie będę ich na razie zdradzał – przyznał.

Przypomnijmy, że miasto ma 95 procent udziałów. Pozostałe 5 proc. pozostaje w rękach Grzegorza Książka oraz Dariusza Kozielskiego.

Jaka powinna być skrócona nazwa metropolii?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. A komu ten stadion potrzebny? Niech lepiej wyremontują drogi i przygotują działki pod budowę budynków jedno i wielorodzinnych bo mieszkańcy uciekają i już jest tylko 190 tys mieszkańców

  • to niech piszą – nie ma i nie będzie
   wprost, a nie 0 informacji od chyba 2 miechów na wszelakie tematy
   rzecznik znikł, prezydent zaniemógł?

   • chociażby inwestorom. Chyba nie myślisz, że ktoś wybuduje zakład jak nie będzie dobrej infrastruktury, w tym dróg. No chyba że zabierzesz rowerem ponad 20 ton towaru. Niektórzy są napaleni na ścieżki, ale niestety w Polsce nie ma klimatu jak np. w Hiszpanii gdzie praktycznie na rowerze można jeździć przez cały rok, u nas tylko kilka miesięc

 2. Żeby inwestować trzeba widzieć perspektywy awansu a na tym trzyma łapę PZPN(ubiegłoroczny awans był-tylko komuś zależało żeby weszła inna drużyna bo tam zainwestowali w nowy stadion 900 mln. i teraz to trzeba spłacić)

  • Jaka inna drużyna ?! Sandecja Nowy Sącz, która obiecała że będzie mieć gotowy stadion na wiosnę 2018 a gra cały czas w Niecieczy, czy Górnik Zabrze któłry nowy, ładny stadion już wtedy posiadał. Mówię o tych dwóch drużynach bo to one awansowały rok temu z I ligi, także zanim coś napiszesz przemyśl dwa razy. Zagłębie nigdy nie chciało awansować, bo raz że nie ma stadionu spełniające normy bezpieczeństwa, dwa piłkarze żądaliby podwyżek, trzy pół kadry trzeba by było wymienić. Samo miasto jako sponsor główny to za mało, przydałby się jeden większy prywatny inwestor i kilka mniejszych miejskich tj lokalnych firm 🙂 😛

   • Masz rację że Zagłębie nie chciało awansować ale nie chodzi o stadion , bo licencję na grę w ekstra Ludowy otrzymał. Kasa też by była choćby z Canal Plus. Chodzi o to że Jaroszewskiemu , Stankowi i innym skończyłby się ciepły ku***dołek za miejskie pieniądze!

 3. Co to za polityka kadrowa w tym klubie???
  Legia daje i zabiera. Nawet naszych wychowanków – Kumor. Gramy za to sprowadzonym szrotem – Nowak, Banasiak. Dzięki Bogu nie będziemy już płacić Łuczakowi. Kto kupi taki klub??? Bez stadionu i drużyny??? Układ grilowo-towarzyski ma się dobrze w Sosnowcu. Gdyby ktoś miał zainwestować to do wymiany wszyscy razem z lokalizacją nowego Stadionu. Zagłębie Sosnowiec tylko na Kresowej !!! Tak było, jest i będzie !!!

  • Trzeba sobie wprost odpowiedzieć… jesteśmy klubem filialnym…i naszym celem jest ogrywanie piłkarzy Legii dla Legii, a nie awans do ekstraklapy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here