Zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które powstało przy ul. Krakowskiej w Jaworznie.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Jaworznie powstało na terenie stadionu Victorii Jaworzno przy ul. Krakowskiej. Płyta boiska ma wymiary 110 na 66 metrów, ale podczas treningów można je podzielić na dwa mniejsze. Jest też wysokiej klasy oświetlenie strefowe, dzięki czemu będzie można z niego korzystać także po zmroku.

– Obiecaliśmy obiekt typu orlik, ale pomysł się rozwinął i mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki temu jest to obiekt całoroczny, na którym będą trenować młodzi mieszkańcy naszego miasta. Myślę, że będzie on pięknie wykorzystany. Teraz liczymy na sukcesy sportowe, które rozsławią nasze miasto i będziemy mogli powiedzieć – to dzięki takim inwestycjom mamy mistrzowskich zawodników – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Jak przekonują urzędnicy, budowa boiska to dopiero pierwszy etap inwestycji. Zgodnie z planami boisko wraz ze stadionem ma stanowić spójny kompleks sportowy. Pierwszy etap prac kosztował 4 mln zł, z czego miasto wyłożyło 2,5 mln zł. Pozostałe 1,5 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here