Już po raz kolejny w Będzinie odbędzie się Bitwa Graffiti. Będzie to jedno z wydarzeń, które zostanie zorganizowane w ramach zaplanowanych na połowę czerwca dni królewskiego miasta.

Graficiarze próbkę swoich umiejętności będą mogli pokazać 10 czerwca, na terenie Ulicznej Galerii Sztuki w parku na Dolnej Syberce. Dzieła grafficiarzy będą ocenianie pod względem estetyki wykonania, kreatywności, stylu pracy i klarowności komunikatu.

Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1500 zł. Osoby, które uplasują się na drugiej i trzeciej pozycji, otrzymają kolejno 1000 zł i 700 zł. Przyznana zostanie także nagroda specjalna – 500 zł.

Tematyką tegorocznego konkursu jest obchodzonym w tym roku jubileuszem 660. rocznicy nadania Będzinowi praw miejskich przez Króla Kazimierza Wielkiego. Każdy uczestnik/grupa otrzyma 3 sztuki farby.

– Celem konkursu jest aktywizacja środowisk młodzieżowych, wymiana pomysłów i doświadczeń wśród grafficiarzy oraz upowszechnianie graffiti jako formy sztuki ulicznej – mówią przedstawiciele będzińskiego magistratu.

Osoby, które chcą wziąć udział w bitwie, powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowego wraz z projektem (nie większym niż 2 MB) na adres promocja@um.bedzin.pl.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here