Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak ogłosił zbiórkę pieniężną w swojej diecezji na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Nawiązał do sytuacji sprzed trzech lat, kiedy to pożar w sosnowieckiej katedrze zniszczył wieżę i bezcenne malowidła.

Pożar XIII-wiecznej katedry w Gorzowie Wielkopolskim wybuchł w sobotę, 1 lipca. Walka z ogniem trwała przez całą noc. Pożar zniszczył kondygnację wieży i organy. Katedra jest dobrze ubezpieczona. Jednak już teraz wiadomo, że pieniędzy z ubezpieczenia i zbiórek nie starczy na remont, którego koszt może wynieść około 10 mln zł.

„Teraz przyszedł czas na solidarną pomoc wszystkich ludzi dobrej woli”

Z apelem o pomoc zwrócił się do wiernych biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Nawiązał w nim do pożaru katedry w Sosnowcu.

– My dobrze znamy ból wywołany nieszczęściem jakim jest pożar. Matka kościołów naszej diecezji, katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu doświadczyła niszczycielskiej siły ognia 29 października 2014 r. Zachowujemy we wdzięcznej, modlitewnej pamięci, że w tej dramatycznej chwili z natychmiastową pomocą przyszło nam wiele Kościołów lokalnych z kraju i zagranicy, instytucji publicznych, firm i osób prywatnych, które ofiarowały na odbudowę naszej katedry „wdowi grosz” – mówi biskup Grzegorz Kaszak.

– Mając na uwadze powyższe, tym bardziej nie możemy pozostać obojętni na dramat, który dotknął diecezję zielonogórsko-gorzowską. Chcemy przyjść możliwie jak najszybciej z pomocą naszym siostrom i braciom z zachodu Polski. Dlatego proszę was kochani o dar serca w postaci pieniężnej pomocy na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Ufam, że wieża katedry w Gorzowie, która podobnie jak nasza katedra w Sosnowcu została wzniesiona ku czci Matki Bożej Wniebowziętej odzyska równie szybko swój blask – dodaje biskup.

Zbiórka na odbudowę katedry w Gorzowie ma zostać zorganizowana 16 lipca.

Jak organizujesz sobie tegoroczne wakacje?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  • Czy to ważne czy chudy czy gruby ? Ważne co w duszy człowieka siedzi. Dzisiaj można nażreć się za 20 zł śmieciowego jedzenia i też wyglądać jak świniak.

 1. Zapraszamy do wsparcia cudow Swietego Benedykta

  Darowizny prosimy wpłacać na konto:

  Fundacja Św. Benedykta – Kraków
  nr konta bankowego: 41 1940 1076 3039 5657 0000 0000

  Fundacja Św. Benedykta pomaga chorym psychicznie i upośledzonym umysłowo. Wiemy, ze od porzadnych obywateli wolicie wspierac spasione swinie dlatego dodajemy, ze wsrod naszych wolontariuszy sa osoby z ogromna otyloscia.

  Kontakt i wiecej informacji

  hostel.benedykta@gmail.com

  tel. +48 607 532 317

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here