Na sosnowieckiej Patelni stanęła mobilna kawiarnia rowerowa Bike Cafe, z której można się napić wysokogatunkowej kawy.

Bike Cafe to pierwsza w Polsce sieć mobilnych kawiarni rowerowych. To estetyczne, stylizowanych i odpowiednio przystosowane rowery poruszające się swobodnie w przestrzeni miejskiej.

Bike Cafe pojawiło się po raz pierwszy w 2012 roku na ulicach Poznania. Od tego czasu otworzyło swoje punkty w Warszawie, Gdyni, Sopocie, Toruniu, Krakowie czy Katowicach. Obecnie rower Bike Cafe można spotkać w całej Polsce, w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, jak również w Czechach i Finlandii.

Od niedawna rowerowa kawiarnia parkuje także na sosnowieckiej Patelni. Za aromatyczną kawę zapłacimy od 5 zł za espresso do 11 zł za kawy mleczne. Do przygotowania pysznej i aromatycznej kawy w Bike Café korzysta się z ekspresu dźwigowego, czyli jednej z najbardziej cenionych maszyn do kawy wśród baristów. Aromatyczna kawa, klasyczny dźwigniowy ekspres oraz sympatyczna i uprzejma obsługa – czegóż chcieć więcej?

Bike Cafe - fot. mat. pras.

Wszystkie rowery Bike Cafe napędzane są siłą ludzkich mięśni, dzięki czemu nie emitują zanieczyszczeń. Mobilnej rowerowej kawiarni obce są hałaśliwe generatory lub silniki spalinowe, dzięki czemu pracują one w całkowitej ciszy, nie zakłócając chwili wytchnienia przy kubku wysokiej jakości kawy w pięknym otoczeniu centrum miasta czy alejek parkowych.

Kawa pochodzi z plantacji, które dbają zarówno o środowisko naturalne jak i lokalne społeczności. Potwierdzeniem tego jest oznaczenie kawy Mundo Novo przez Komisję Europejską certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego.

Bike Cafe propaguje aktywny i zdrowy tryb życia, w szczególności jazdę na rowerze, będącą alternatywnym środkiem transportu miejskiego.

– Dostrzegamy i absolutnie wspieramy rodzącą się w Polsce rodzinę miejskich rowerzystów, którzy przesiadając się na dwa kółka, poprawiają swoje zdrowie i przestrzeń miejską – mówią właściciele Bike Cafe w Sosnowcu. – Dla rowerzystów mamy specjalne promocje – każda kawa złotówka taniej – dodają.

Bike Cafe - fot. mat. pras.

Kawa z roweru zdobywa sobie coraz większe uznanie. Coraz więcej osób sięga po ten ciepły i aromatyczny napój w drodze do i z pracy, uczelni czy zakupów.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here