Prawie 550 km przebiegli uczniowie sosnowieckiego Technikum Ekonomicznego, którzy wzięli udział w 72-godzinnej sztafecie biegowej.

W poniedziałek, 29 maja o godz. 9.00 na stadionie lekkoatletycznym zakończyła się 72-godzinna sztafeta biegowa, której organizatorem było Technikum Ekonomiczne nr 1 w Sosnowcu. To już kolejne wyzwanie uczniów tej placówki.

Uczniowie i nauczyciele Technikum nr 1 Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu postanowili do ustanowionych już przez siebie rekordów – Guinnessa w maratonie siatkarskim (2010 rok), 24-godzinnej sztafety biegowej (2015 rok) oraz 48-godzinnej sztafety biegowej (2016 rok) – dołączyć kolejny sportowy wyczyn. Tym razem na stadionie lekkoatletycznym przy Alei Mireckiego w Sosnowcu zorganizowali 72-godzinną sztafetę biegową.

– Biegi sztafetowe na stałe wpisały się już w kalendarium naszej szkoły. W roku szkolnym 2014/2015 odbyła się sztafeta 24 godzinna, a rok później ustanowiliśmy rekord 48 godzin. Ta impreza sportowa cieszy się dużym zainteresowaniem i bardzo chętnie uczestniczą w niej uczniowie i nauczyciele – mówi Grażyna Siepielska-Bałaban, wicedyrektor Technikum Ekonomicznego nr 1 w Sosnowcu.

Inicjatorem pomysłu było dwóch nauczycieli wychowania fizycznego – Mariusz Pietrasiak i Marcin Bucki oraz sami uczniowie.

– Nasza placówka ma sportową tradycję oraz wiele osiągnięć w dziedzinie sportu. Chcemy naszym uczniom wpoić zdrowe nawyki, a sport do nich należy – podkreśla Grażyna Siepielska-Bałaban.

72-godzinna sztafeta biegowa w Sosnowcu - fot. MZ
72-godzinna sztafeta biegowa w Sosnowcu – fot. MZ

Uczniowie wystartowali w piątek (26 maja) punktualnie o godz. 9.00 i w poniedziałek sukcesem zakończyli wyzwanie.

Było ciężko, ale warto było podjąć się tego wyzwania

W sumie uczniowie przebiegli 1370 okrążeń, co dało prawie 550 km. – Było ciężko, ale warto było podjąć się tego wyzwania. Bolą trochę nogi, ale wspólnie dopingowaliśmy siebie nawzajem i już nie możemy doczekać się kolejnego startu za rok – opowiada nam jeden z uczestników sztafety.

72-godzinna sztafeta biegowa w Sosnowcu - fot. MZ
72-godzinna sztafeta biegowa w Sosnowcu – fot. MZ

Przypomnijmy, że uczniowie do tego niecodziennego wydarzenia sportowego przygotowywali się już od kilku miesięcy, zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego, jak i podczas zajęć ponadprogramowych, w trakcie których pracowali nad swoją kondycją oraz wydolnością.

– Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy także nocne maratony biegowe, m.in. nocny maraton mikołajkowy, podczas których mogli sprawdzić swoją formę – dodaje Grażyna Siepielska-Bałaban.

Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku padnie kolejny rekord. – Chcemy pobić rekord Polski, który wynosi obecnie 7 dni – mówią.

Chcemy pobić rekord Polski, który wynosi obecnie 7 dni

Gratulujemy wytrwałości i życzymy powodzenia w kolejnych startach. Tygodnik Twoje Zagłębie był patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o wyczynie sosnowieckich uczniów przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.

Zobacz zdjęcia z piątkowego startu:

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Ilu było uczestników sztafety? Najważniejszej informacji zabrakło. Przebiegli 550km, a ile km wypadło „na łebka”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here