Uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości i promowanie aktywnego stylu życia – taki cel stawiają sobie organizatorzy pierwszego Będzińskiego Biegu Niepodległości.

W Będzinie wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku mają okazję, aby wspólnie uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada odbędzie się pierwszy Będziński Bieg Niepodległości. Udział może wziąć każdy, kto na sportowo chce uczcić to ważne dla naszego kraju święto. Jak zapowiada tutejszy magistrat, główny bieg rozpocznie się o godzinie 12:00.

– 11 listopada wszyscy zawodnicy ustawią się przed linią startu i pokonują symboliczny dystans 11 kilometrów – zapowiada Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik Urzędu Miasta w Będzinie.

Zawodnicy wystartują z targowiska miejskiego przy ul. Gzichowskiej, pobiegną przez ul. Wolności, lasek grodziecki i górę św. Doroty.
Dodatkowo odbędzie się także bieg na dystansie 7 km, a na wszystkich amatorów nordic walkingu przygotowana została trasa o tej samej długości. Meta również na targowisku miejskim.

– Mam zamiar wystartować z moim 9-letnim synem. Cieszę się, że w końcu w naszym mieście będzie można tak ważne dla nas – Polaków święto uczcić na sportowo. Mam nadzieję, że taka forma obchodów 11 Listopada zagości w naszym mieście na stałe – mówi pan Łukasz, mieszkaniec Będzina.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 3 listopada, a także w dniu zawodów w godz. 9:00-10:30 na terenie targowiska miejskiego przy ul. Gzichowskiej.

Czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here