Już po raz trzynasty, w sobotę 11 maja będzie można sprawdzić swoje siły w marszach po sławkowskich lasach z mapą i kompasem w dłoni.

Mnóstwo dobrej zabawy w rodzinnej atmosferze z nutką sportowej rywalizacji. To czekać będzie na każdego, kto pojawi się w sobotę, 11 maja w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie.

Tam właśnie znajdzie się biuro zawodów Sławkowskich Marszów na Orientację Sław-INO 2019. Dla zawodników przygotowano trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczestnicy z mapą i kompasem będą mogli przemierzyć trasę rodzinną, młodzieżową oraz otwartą. Wszystkie one będą wiodły przez malownicze, leśne tereny Sławkowa.

Uczestnik zawodów lub zespół ma za zadanie w określonym limicie czasu potwierdzić swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych na podstawie mapy otrzymywanej od organizatora w dniu zawodów. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli zapewniony poczęstunek, mapę do biegów na orientację, upominki i dyplomy, a nade wszystko świetną turystyczną atmosferę i niezapomnianą przygodę.

Bieg na orientację Sławków - fot. UM Sławków
Bieg na orientację Sławków – fot. UM Sławków

Głównym celem wydarzenia jest promocja aktywnych form spędzania czasu i czynnego wypoczynku wśród mieszkańców Sławkowa i Zagłębia Dąbrowskiego, rozwijanie umiejętności uczestników w zakresie posługiwania się mapą i terenoznawstwa oraz poznawanie własnego regionu poprzez organizację zawodów sportowo–turystycznych oraz popularyzację dyscypliny sportu i rekreacji w postaci biegów na orientację.

Przyjmowanie zgłoszeń i rejestracja uczestników odbędzie się w dniu imprezy w godzinach 8:30 – 9:45.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here