Poręba uruchamia bezpłatne dojazdy do szkoły i przedszkola. Skorzystają z nich zarówno dzieci, jak i rodzice dla których będzie to oszczędność czasu.

W poniedziałek, 3 września oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. To trudny czas dla rodziców, którzy poświęcają dużo swojego czasu na przygotowanie dziecka do szkoły. Dodatkowo, szkolna wyprawka generuje spore koszty. W Porębie, z pomocą rodzicom przyszli urzędnicy, którzy wprowadzili bezpłatne dojazdy do Szkoły Podstawowej nr 1 i miejskiego przedszkola.

– Uruchomiliśmy bezpłatne dojazdy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 (do SP nr 2 nie było takiej potrzeby) oraz miejskiego przedszkola – informuje Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Rodzice zaoszczędzą czas i pieniądze

Z takiej opcji skorzystać ma 23 dzieci z dzielnic najbardziej oddalonych od SP nr 1 oraz porębskiego przedszkola. Mowa tu o dzielnicy Krawce, skąd wyruszy wynajęty przez miasto bus, następnie przez dzielnice Niwki, Dziechciarze i Krzemiendę dojedzie do obu placówek. W swoją pierwszą rasę wyruszy już 4 września.

– Kursować będzie przez cały rok szkolny, odciążając tym samym rodziców. Zaoszczędzą nie tylko czas, ale też pieniądze, usługa jest bowiem bezpłatna – zaznacza burmistrz Spyra.

To nie jedyne udogodnienie wprowadzone przez urzędników. Młodzi porębianie w trakcie transportu będą mieli zapewnioną opiekę osoby wykwalifikowanej, a bus odwiezie ich także do domów, po zakończonych zajęciach.

– Usługę pełnić będzie firma już przez nas sprawdzona, która aktualnie w Porębie zajmuje się transportem osób niepełnosprawnych. Firma jest bardzo otwarta i chętna do współpracy. Kierowca już zapowiedział, że w momencie poznania uczniów będzie się starał dowozić ich pod sam dom, nie zaś konkretnie wyznaczony przystanek – mówią porębscy urzędnicy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here