W czwartek, 7 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie osiedlowe, organizowane w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. Tym razem dla mieszkańców osiedla Reden.

Program „Bezpieczna Dąbrowa” obejmuje szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

– Celem projektu jest poprawa stanu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Dąbrowy Górniczej. W jego ramach zdiagnozowane są zagrożenia i miejsca niebezpieczne. Mieszkańcy mogą przedstawić swoje oczekiwania w kwestii ich wyeliminowania. Program zakłada także organizację cyklu zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Jednym z elementu programu są spotkania w różnych częściach miasta, nastawione na szczegółowe opisanie i wyeliminowanie lokalnych zagrożeń – np. zaczepek i awantur prowokowanych przez nietrzeźwych, niebezpieczeństw, które powodują piraci drogowi, ale także tych związanych z brakiem oświetlenia czy uszkodzeń jezdni i chodników.

Najbliższe odbędzie się w czwartek, 7 czerwca o godz.17 w I LO (ul. Kopernia 40). Przeznaczone jest dla mieszkańców Redenu (część po stronie ul. Kopernika, Augustynika, Cieplaka, Reymonta).

W spotkaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz miejskich i rady miejskiej, policji, straży miejskiej, pracownicy UM.

Warto wspomnieć, że dotąd odbyło się dziesięć spotkań, skierowanych do mieszkańców śródmieścia, Starej Dąbrowy, Łęknic, Alei, os. Korczaka, Mydlic Północnych i Południowych, os. Cedlera, Starego Gołonoga, Manhattanu, Broadwayu, os. Kasprzaka, Podlesia, Wzgórza Gołonoskiego i Redenu (część po stronie os. Adamieckiego i ul. Wojska Polskiego).

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Reden (część po stronie ul. Kopernika, Augustynika, Cieplaka, Reymonta) – 7 czerwca, godz.17 (I LO, ul. Kopernika 40)
Osiedle Młodych Hutników – 14 czerwca, godz.17 (Szkoła Podstawowa nr 31, al. Zwycięstwa 77)
Ząbkowice – 21 czerwca, godz.17 (DK „Ząbkowice”, ul. Chemiczna 2)

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here