W czwartek, 24 maja odbędzie się kolejne spotkanie osiedlowe, organizowane w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. Tym razem dla mieszkańców Redenu.

„Bezpieczna Dąbrowa” obejmuje szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą. Celem programu jest poprawa stanu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Dąbrowy Górniczej. W jego ramach zdiagnozowane są zagrożenia i miejsca niebezpieczne.

– Mieszkańcy mogą przedstawić swoje oczekiwania w kwestii ich wyeliminowania. Program zakłada także organizację cyklu zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Jednym z elementów programu są spotkania w różnych częściach miasta, nastawione na szczegółowe opisanie i wyeliminowanie lokalnych zagrożeń – np. zaczepek i awantur prowokowanych przez nietrzeźwych, niebezpieczeństw, które powodują piraci drogowi, ale także tych związanych z brakiem oświetlenia czy uszkodzeń jezdni i chodników.

Najbliższe odbędzie się 24 maja o godz.17:00 w klubie Helikon (ul. Wojska Polskiego 45) Przeznaczone jest dla mieszkańców Redenu (część po stronie os. Adamieckiego i ul. Wojska Polskiego).

W spotkaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz miejskich i rady miejskiej, policji, straży miejskiej, pracownicy UM.

Projekt „Bezpieczna Dąbrowa” realizowany jest przez Urząd Miejski, we współpracy ze służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, a także organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafiami, klubami osiedlowymi i Radą Seniorów.

Dotąd odbyło się dziewięć spotkań, skierowanych do mieszkańców śródmieścia, Starej Dąbrowy, Łęknic, Alei, os. Korczaka, Mydlic Północnych i Południowych, os. Cedlera, Starego Gołonoga, Manhattanu, Broadwayu, os. Kasprzaka, Podlesia i Wzgórza Gołonoskiego.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Reden (część po stronie os. Adamieckiego i ul. Wojska Polskiego) – 24 maja, godz.17
Klub „Helikon”, ul. Wojska Polskiego 45
Reden (część po stronie ul. Kopernika, Augustynika, Cieplaka, Reymonta) – 7 czerwca, godz.17
I LO, ul. Kopernika 40
Osiedle Młodych Hutników ? (Szkoła Podstawowa nr 31, al. Zwycięstwa 77) – 14 czerwca, godz.17
Ząbkowice (DK „Ząbkowice”, ul. Chemiczna 2) – 21 czerwca, godz.17

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here