8 i 10 maja odbędą się kolejne spotkania osiedlowe, organizowane w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. Gdzie tym razem?

Program „Bezpieczna Dąbrowa” obejmuje szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą. W ramach programu zdiagnozowane zostaną zagrożenia i miejsca niebezpieczne.

– Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania w kwestii ich wyeliminowania. Program zakłada także organizację cyklu zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Skierowany będzie do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Jednym z elementu programu są spotkania w różnych częściach miasta, nastawione na szczegółowe opisanie i wyeliminowanie lokalnych zagrożeń – np. zaczepek i awantur prowokowanych przez nietrzeźwych, niebezpieczeństw, które powodują piraci drogowi, ale także tych związanych z brakiem oświetlenia czy uszkodzeń jezdni i chodników.

Najbliższe odbędą się: 8 maja, godz.17:00 (Zespół Szkół nr 2, ul. Piłsudskiego 24) dla mieszkańców Manhattanu, a także 10 maja, godz.17:00 (Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Morcinka 4) dla mieszkańców Broadwayu.
W spotkaniach udział wezmą m.in. przedstawiciele władz miejskich i rady miejskiej, policji, straży miejskiej, pracownicy UM.

Jak dotąd, w ramach programu, odbyło się sześć spotkań, skierowanych do mieszkańców śródmieścia, Starej Dąbrowy, Łęknic, Alei, os. Korczaka, Mydlic Północnych i Południowych, os. Cedlera i Starego Gołonoga.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Manhattan – 8 maja, godz.17
Zespół Szkół nr 2, ul. Piłsudskiego 24
Broadway– 10 maja, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Morcinka 4
Kasprzaka, Wzgórze Gołonoskie i Podlesie– 17 maja, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Tysiąclecia 25
Reden (część po stronie os. Adamieckiego i ul. Wojska Polskiego)– 24 maja, godz.17
Klub „Helikon”, ul. Wojska Polskiego 45
Reden (część po stronie ul. Kopernika, Augustynika, Cieplaka, Reymonta)– 7 czerwca, godz.17
I LO, ul. Kopernika 40
Osiedle Młodych Hutników – 14 czerwca, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 31, al. Zwycięstwa 77
Ząbkowice – 21 czerwca, godz.17
DK „Ząbkowice”, ul. Chemiczna 2

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here