19 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie już po raz czwarty odbędzie się Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza.

W najbliższy wtorek, 19 marca, już po raz czwarty odbędzie się coroczny Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Tym razem konferencja odbędzie się w będzińskiej bibliotece.

– Podczas konferencji, wraz z zaproszonymi prelegentami i ekspertami, omówimy stan powietrza w miastach Zagłębia Dąbrowskiego oraz jego wpływ na zdrowie. Przedstawimy obecne i planowane działania dla poprawy stanu powietrza w regionie – wyjaśnia Rafał Psik z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego.

Głównym wydarzeniem konferencji będzie tzw. panel prezydencki przeprowadzony w formie debaty. O działaniach samorządów w kwestii ograniczenia niskiej emisji w regionie opowiedzą burmistrzowie i prezydenci Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Udział w panelu potwierdzili także marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski i minister Piotr Woźny, który był odpowiedzialny za rządowy program Czyste Powietrze.

Konferencja w będzińskiej bibliotece rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Panel prezydencji zaplanowano na godz. 11.30. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy regionu. Wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Partnerem prasowym wydarzenia jest Tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. O czym mają rozmawiać jak pieniądze zamiast iść na walkę ze smogiem są bezpowrotnie marnotrawione w niedorzecznej drugoligowej kopanej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here