W niedzielę, 21 października, odbędą się wybory samorządowe. Nad spokojnym przebiegiem czuwać będą mundurowi.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w trakcie tych wyborów samorządowych policjanci będą zapewniać bezpieczeństwo w rejonach przyległych do siedzib lokali wyborczych. Wzmocnione patrole rozpoczną służbę w piątek, a zakończą w niedzielę z końcowym etapem wyborów.

Policjanci będą w stałym kontakcie z przewodniczącymi lokali wyborczych w każdym z okręgów, tak, by móc szybko i stanowczo reagować na każde naruszenia prawa. Dyżury zakończą dopiero po przekazaniu głosów do Państwowej Komisji Wyborczej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będą pilotować przewóz dokumentacji wyborczej.

Do zadań policji, jako jednego z podmiotów czuwających nad przestrzeganiem prawa, należy reagowanie na przypadki naruszenia ciszy wyborczej. Naruszenie ciszy wyborczej polega na prowadzeniu pod różną postacią agitacji wyborczej.

Przypominamy, że w tym czasie zabronione są: wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, rozdawanie ulotek czy naklejanie plakatów. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się też wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej. Zabroniona jest także agitacja w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym on się znajduje.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. fajny tytuł – pierwsze skojarzenie – wybory pod nadzorem policji
    (wpis robie tylko dla sprawdzenia stanu obecnego bo od pewnego czasu wprowadziliście przedziwne utrudnienia w czytaniu serwisu – o co chodzi z tymi wysuwającymi się z boku banerami utrudniającymi czytanie/ dlaczego utrudnienia z capcha, dlaczego się nie zawsze otwiera …. i po w ogóle to jest????? Wpisywaliście kiedy weryfikacje tych niewyraźnych obrazków na 5calowym ekraniku?
    Macie jakiegoś informatyk kontrolującego stronę???

  2. Mam nadzieje że Policja będzie stała pod każdym lokalem wyborczym, będzie nasłuchiwać ankietowane osoby i pałować po tym tępym głupim łbie każdego kto zagłosuje na POstkomunistów 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here