Była premier, a obecnie wicepremier rządu ds. polityki społecznej Beata Szydło odwiedziła w sobotę Sosnowiec i Będzin. W czasie spotkań z mieszkańcami podsumowała m.in. dotychczasowe reformy PiS, mówiła także o potrzebie „kontynuowania dobrej zmiany” i krytykowała „wściekle atakującą opozycję”.

Beata Szydło rozpoczęła swoją wizytę w Zagłębiu Dąbrowskim od wizyty w Sosnowcu, gdzie pojawiła się m.in. przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Spotkanie, które obyło się w Domu Katolickim zorganizowała Ewa Malik, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

W swoim wystąpieniu była premier nawiązała do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i podkreśliła, że z trudnej historii naszego kraju należy wyciągnąć wnioski.
Szydło mówiła również o dotychczasowych reformach Prawa i Sprawiedliwości, m.in. o sztandarowym programie partii, czyli 500+.

– Wiele osób wątpiło, czy program się powiedzie. Teraz okazało się, że praktycznie zlikwidowaliśmy biedę wśród dzieci. Polskie rodziny stać na na to by stworzyć dzieciom szanse na dokształcanie. W Polsce zaczęło się rodzić więcej dzieci, a nasza gospodarka bardzo pozytywnie odczuła wpływ tego programu – mówiła Beata Szydło

W przemówieniu mówiła także o podwyższeniu płacy minimalnej i obniżeniu wieku emerytalnego. Zaznaczyła także, że kontynuowanie polityki, którą prowadzi obecny rząd jest Polsce potrzebne, chodzi m.in. o rozpoczętą reformę sądownictwa, co więcej stwierdziła także, że „dobra zmiana polepsza wizerunek kraju za granicą”.

W czasie spotkań, zarówno w Sosnowcu jak i później w Będzinie, Szydło krytykowała opozycję twierdząc, że ta „wściekle atakuje rząd i podważa jego wiarygodność.” Pomimo tego obecna władza „idzie konsekwentnie krok po kroku do przodu i realizujemy to do czego się zobowiązała”. W Sosnowcu Beata Szydło uczestniczyła także we mszy świętej w intencji ojczyzny na placu Papieskim.

Na zakończenie wizyty w Zagłębiu, była premier spotkała się z mieszkańcami Będzina w Państwowej Szkole Muzycznej. Po bardzo podobnym przemówieniu, do tego wygłoszonego w Sosnowcu mieszkańcy pytali wicepremier m.in. o plany rządu w kwestii osób niepełnosprawnych.

Jedna z matek upośledzonej 31-latki, w bardzo emocjonalnym wystąpieniu, opowiedziała o trudach opieki nad niepełnosprawnymi, dorosłymi dziećmi, a także braku wsparcia ze strony władzy i o tym, że rodzice bezskutecznie błagają od wielu lat o zmianę systemu wsparcia. Zapytała wicepremier: „Dlaczego rząd nie chce na nich spojrzeć?”.

W odpowiedzi Beata Szydło stwierdziła, że „rząd Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko zareagował na ostatnie protest rodziców osób niepełnosprawnych, a ponadto poprzedni rząd przez 8 lat nic nie zrobił w tej kwestii”. Przekonywała również, że reformy w sprawie pomocy dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów będą jednymi z najistotniejszych wyzwań polityki społecznej prowadzonej przez obecny rząd.

Fot: Arkadiusz Jakub Grabowski/Facebook

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

   • Zasiłek pielęgnacyjny z ok. 400 do 1400…
    Jedyne osiągniecie Szydo i jej rządu to kradzież 656 mln z budżetu dla niepełnosprawnych. Mało tego, Szydło osobiście przeznaczyła pieniądze z UE dla niepełnosprawnych na rządowa kampanię ochrony życia poczętego.

    • zasiłek pielęgnacyjny to 153 zł
     świadczenie pielęgnacyjne 1400 zł+

     Żadne ze świadczeń w tym kraju nie miało podwyżki o 1000 zł nigdy.

   • A co zrobił PiS aby innym wypominać? To PiS sprowadził niepełnosprawnych w 2014 roku do Sejmu. Robili sobie z nimi selfie, Kaczyński nawet powiedział, ze mają gotowa ustawę (zaginęła razem z innymi gotowymi ustawami na pierwsze 100 dni). Podczas kampanii Szydło krzyczała, ze PO nic nie robi a potem jej rząd 656 mln a ona nawet d… nie ruszyła do protestujących. Teraz Morawiecki opowiada bajki o podwyżce o 50% i 3 tys na rękę.

 1. I nikt nie wstał i nie wykrzyczał głośnego „BUUUUUUUU!!!!”???
  Takie bajeczki to sobie ta pani może wciskać u siebie. Tu już nikt drugi raz się nie nabierze i w to nie uwierzy. Pamiętamy np. słynne „pięćset złotych NA KAŻDE DZIECKO”, po czym okazało się, że dzieci będą sortowane na lepsze i gorsze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here