Wyczekiwana przez najmłodszych mieszkańców królewskiego miasta jest już gotowa. Trzypoziomowa bawialnia miejska w Będzinie czeka na dzieci.

Bawialnia miejska dla dzieci powstała w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4 w Będzinie. Jej budowa rozpoczęła się w październiku 2016 roku i kosztowała 849 tys. zł.

– Takiego miejsca na mapie Będzina i okolic jeszcze nie było. Teraz wspaniała zabawa zagwarantowana jest bez względu na warunki atmosferyczne. Bawialnia Będzin, która powstaje na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4, to nowoczesna przestrzeń, gdzie dzieci do 11. roku życia mogą bezpiecznie i wesoło spędzić czas w gronie rówieśników – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Otwarta do użytku bawialnia liczy trzy poziomy i skierowana jest do najmłodszych mieszkańców królewskiego miasta i nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Bawialnia miejska w Będzinie - fot. mat. UM Będzin

Na parterze znajduje się strefa dla najmłodszych dzieci (do lat 4). Wyposażono ją w kolorowe jeździki, zjeżdżalnię, basen z piłeczkami, domek zabaw, tunel oraz interaktywną podłogę.

– To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, gwarantujące im ciekawą i bezpieczną zabawę, rozwija równocześnie ich wyobraźnię i kreatywność – wyjaśniają urzędnicy.

Kolejne poziomy przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-11 lat. Znajdziemy tam m.in. trzypoziomową konstrukcję z przeszkodami o powierzchni ponad 100 m kw. Ponadto na pociechy czekać będą kolorowe zjeżdżalnie, podejścia, piramidy, przejścia wiszące, podesty, a także trampoliny równoważnie i wiszące mosty pomagające rozwijać sprawność ruchową.

Bawialnia miejska w Będzinie - fot. mat. UM Będzin

– Wszystkie konstrukcje i elementy zabawowe w bawialni spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Cała przestrzeń jest więc przystosowana do zabawy dla najmłodszych oraz stale monitorowana – podkreślają urzędnicy.

Dla dzieci, które zechcą odpocząć zaaranżowano salę kinową. Z kolei dla czekających rodziców przygotowano przytulną kawiarenkę.

W będzińskiej bawialni będzie też można urządzać przyjęcia urodzinowe. Przeznaczono na to specjalnie przygotowane na ten cel sale.

Bawialnia miejska w Będzinie - fot. mat. UM Będzin

Zgodnie z zapowiedziami wstęp do bawialni będzie płatny. Dla miejscowych dzieci będą to symboliczne kwoty – złotówka za godzinę. Dzieci spoza Będzina będą musiały zapłacić 8 zł (poniedziałek-piątek) i 10 zł (sobota-niedziela). Obiekt czynny jest od 15 do 20 w tygodniu oraz od 10 do 20 w weekendy.

Bawialnia miejska to kolejna już inwestycja skierowana dla młodszych mieszkańców królewskiego miasta. Wcześniej uruchomiono pumptruck na Syberce i wodny plac zabaw na osiedlu Warpie.

– Inwestycje te co prawda kojarzą się z najmłodszymi, ale tak samo cieszą dorosłych, zwłaszcza rodziców i dziadków, którzy chcą mieć w swoim mieście miejsca atrakcyjne, estetyczne i bezpieczne, gdzie będą mogli zabrać w wolnym czasie swoje pociechy – powiedziała nam kilka miesięcy temu Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Będzinie.

Dotychczasowe działania miasta zostały też docenione przez portal „Atrakcje Dziecięce”, a miasto otrzymało tytuł „Miasto Przyjazne Dzieciom”.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. piękny projekt, ale uważam, że dla Czeladzian również powinna być tańsza to, gdyż oni podlegają pod Będzińskie starostwo! Co wy na to?

  2. geniusz to wymyślił, to co będzie następne – piekarnia, ciastkarnia z ciasteczkami za złotówkę, a może z kasy miasta sfinansujemy inną działalność. Ciekawe co na to bawialnie prywatne ? Czy Prezydent nie przekroczył zadań z zakresu ustawy o samorządzie? Ludzie – przecie to z Waszych pieniędzy bawilandia za grubą kasę, a w Będzinie na wymianę pieca na nowszy jest dopłata 1500 zł. Smog w rejonie śródmieścia, o które zahacza bawilandia głównie z lokali komunalnych przekraczał normy o 2000 procent – niedaleko zresztą bawialni miejskiej. Gościu Wam robi wodę z mózgu kolejnymi zabawkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here