Bartłomiej Babiarz został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. 28-letni pomocnik podpisał 2,5-letni kontrakt.

Do drużyny ze Stadionu Ludowego dołączył doświadczony Bartłomiej Babiarz, który w polskiej ekstraklasie rozegrał 130 spotkań i zdobył sześć bramek. Nowy nabytek sosnowiczan jako defensywny pomocnik ma stanowić wiosną silny punkt zespołu.

28-letni Bartłomiej Babiarz ostatnie pół roku spędził w greckim GS Apóllon Smyrnis. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił w trzech meczach. Niedawno rozwiązał tam kontrakt za porozumieniem stron. Wcześniej grał m.in. w Ruchu Chorzów, GKS-ie Tychy i Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

– Rozmowy trwały już od jakiegoś czasu. Czekałem na rozwiązanie mojego kontraktu w Grecji. Udało się i w końcu mogłem dołączyć do Zagłębia – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami. Bartłomiej Babiarz.

Wychowanek Hetmana 22 Katowice występuje na pozycji numer sześć, o którą tak bardzo starał się trener Dariusz Dudek. Co ciekawe, Zagłębie już w czerwcu zeszłego roku starał się o tego zawodnika. Babiarz odchodząc z Niecieczy wybrał jednak ofertę z Grecji.

– Już pół roku temu byłem w kontakcie z prezesem. Teraz oferta została ponowiona i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Nie ukrywam, że chciałem wrócić do kraju nie tylko z powodów sportowych, ale także rodzinnych. Mam nadzieję, że pomogę drużynie – dodał w Bartłomiej Babiarz.

Babiarz to trzeci piłkarz pozyskany przez Zagłębie w przerwie zimowej. Wcześniej do sosnowiczan dołączyli lewy obrońca Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań oraz 21-letni pomocnik Callum Rzonca, który ostatnio grał w angielskim North Ferriby (szósty poziom rozgrywkowy).

Piłkarze Zagłębia wyjadą do Hiszpanii. Zagrają tam z Niemcami i Chińczykami

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here