„Bajka o Księciu i złym smogu” to sposób na niebanalne działania edukacyjne i walkę z niską emisją. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego chce pokazać najmłodszym jak zły może być smog.

„Bajka o Księciu i złym smogu” to historia młodego księcia cierpiącego na dotkliwe przypadłości zdrowotne wynikające ze szkodliwego działania smogu, który każdej jesieni i zimy atakuje jego królestwo. Kolejni goście odwiedzający księcia będą próbowali pomóc zwalczyć intruza różnymi metodami, a przy okazji wzajemnie nauczyć się, jak wcielać w życie pozytywne zachowania i działania niwelujące smog.

W ten niebanalny sposób Urząd Marszałkowski kontynuuje ekologiczne działania edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych w naszych województwie. „Bajka o Księciu i złym smogu” przygotowana przez stowarzyszenie „Teatr Czwarta Scena” i teatr „Gry i Ludzie” to jedno z działań w ramach szerokiej kampanii województwa w walce ze smogiem.

– Edukację o złej jakości powietrza i jego konsekwencjach dla naszego zdrowia i życia warto rozpocząć jak najwcześniej, jednak te działania powinny być na tyle atrakcyjne i ciekawe, by trafić do najmłodszych odbiorców. Dzieci przyswajają dziś świat w nieco inny sposób, potrzebują wrażeń i ciekawej formy przekazu, by zainteresować się tematem, stąd pomysł przedstawienia teatralnego – podkreśla Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Przedstawienie, choć zabawne i przygotowane z myślą o najmłodszych, niesie ze sobą ważny przekaz. Dzięki niemu, już najmłodsi mieszkańcy naszego województwa będą wiedzieli jak ważna jest ekologia i ochrona środowiska oraz jak sami mogą walczyć o świeże powietrze i jak w przyszłości zapobiegać zanieczyszczeniom.

Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć walkę Księcia Apsika w Sosnowcu, w poniedziałek (8 października) w Energetycznym Centrum Kultury Miejskiej Klubu im. Jana Kiepury przy ul. Będzińskiej 65. Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Fajnie że jest edukacja dla dzieci, ale przydałaby się też edukacja dla dorosłych, bo wciąż wielu uważa, że przyczyną smogu są samochody, a prawda jest taka, że głównymi trucicielami są stare nieocieplone domy z niewydolnymi piecami.

  2. W walce ze smogiem najskuteczniejsza jest wymiana pieca i ocieplenie domu, trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na jakość użytych do termoizolacji materiałów i przede wszystkim sprawdzać styropiany na na stronie GUNBu w zakładce wyników badań. Byłem w szoku jak wielu producentów nie spełnia norm jakościowych, co gorsza nawet tych uznanych za liderów rynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here