Od poniedziałku w całej Polsce miała zostać wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – CEPiK 2.0. Niestety od rana system nie działa, przez co jak na razie nie można załatwić żadnej sprawy w wydziale komunikacji.

W poniedziałek, 13 listopada, Ministerstwo Cyfryzacji uruchomić miało długo zapowiadany system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – CEPiK 2.0. Jest to system, który ma gromadzić szczegółowe informacje dotyczące pojazdów, a w przyszłości również kierowców.

Do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) na bieżąco będą przekazywane dane na temat pojazdu, informacje o badaniach technicznych pojazdów, także z negatywnym wynikiem oraz zabezpieczeniach nałożonych na pojazd, w tym informacje o jego zajęciu przez organy egzekucyjne. System ma zbierać również informacje o wypadkach, w których uczestniczył pojazd.

Według Ministerstwa Cyfryzacji zmiany pozwolą na „uzyskanie wyższej jakości danych, a tym samym podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym”.

Niestety, z powodu wadliwego działania systemu nie można zarejestrować pojazdu ani go wyrejestrować. Niemożliwy jest także odbiór dowodu rejestracyjnego. Od rana w urzędach w naszym regionie nie można załatwić żadnej sprawy w wydziale komunikacji.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Kolejna Dobra Zmiana, działająca, jak wszystkie zmiany obecnego rządu. Życie w tym kraju coraz bardziej przypomina szkołę przetrwania: wszystko dookoła drożeje, inne kraje coraz bardziej się z nas śmieją, wszędzie coraz surowsze obostrzenia przepisów, niedługo za przepaloną żaróweczkę nad tablicą rejestracyjną kierować będą na 50 batów. Najlepiej się mająj edynie ci, którzy zamiast prac, woleli się zająć produkcją dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here