Od 1 lipca mieszkańcy Dąbrowy Górniczej jeszcze szybciej mogą dotrzeć nad Pogorię III. W miasto wyruszyła wakacyjna linia autobusowa 716.

W poniedziałek, 1 lipca, wyruszyła w miasto wakacyjna linia oznaczona jako 716. W tym roku trasa jest nieco inna. Autobus bowiem nie zaczyna swojej trasy od pętli w Mydlicach, a na przystanku Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury Zagłębia, gdzie dojeżdżają linie z całego miasta i łatwo można się przesiąść. Kursy wiodą przez nowy przystanek w rejonie parkingu głównego przy molo nad Pogorią III, Park Zielona aż do Kopalni Piasku w dzielnicy Korzeniec.

– Wakacyjna linia 716 będzie kursować od poniedziałku do piątku co godzinę, a w weekendy co pół godziny – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dodatkowo w drodze powrotnej, od przystanku Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury Zagłębia linia kursuje ulicą Królowej Jadwigi, zawraca na rondzie „Merkury” wraz z obsługą przystanków Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Dąbrowa Górnicza Aleja Róż.

W autobusach 716, podobnie jak na innych liniach, obowiązuje taryfa ZTM. – Zachęcam, aby na Pogorię i do parku Zielona mieszkańcy jeździli autobusem albo rowerem. Samochody lepiej zostawić przed domem – dodaje prezydent Marcin Bazylak.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Autobusami na kąpieliska. Nad wybrane zbiorniki wodne dojedziemy specjalnymi liniami

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś wreszcie pomyśli i wydłuży tę linię w kierunku Sosnowca? Od 116 jest kawałek, a z Zagórza to już w ogóle kiepski dojazd. Może oba miasta powinny się porozumieć i zapewnić sosnowiczanom dobry dojazd do tego najpopularniejszego kąpieliska w regionie. W końcu to dwa sąsiadujące ze sobą miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here