Wakacyjna linia autobusowa nr 716, łącząca centrum Dąbrowy Górniczej z Pogorią i parkiem Zielona będzie funkcjonować przez cały rok.

Autobus z numerem 716 jeździ od 1 lipca. Kursując między centrum i kopalnią piasku, obsługuje bardzo popularne rejony Pogorii III, w tym nowo utworzony przystanek przy głównym parkingu obok plaży, a także park Zielona.

Od 2 września 716 kursuje według zmienionego, jednolitego rozkładu – raz na godzinę, w każdy dzień tygodnia. – Do zeszłego roku linia 716 jeździła tylko w czasie szkolnych wakacji, a w okolice Pogorii III autobus dojeżdżał do przystanku znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Granicznej i Olszowej. Teraz, po przebudowie i modernizacji układu drogowego, można dojechać niemal do samej plaży – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ta inwestycja to jedno z wielu przedsięwzięć, poprawiających infrastrukturę w mieście. Pozwoliła na upłynnienie i usprawnienie ruchu w okolicy jeziora. W jej ramach całkowicie przebudowany został układ komunikacyjny w rejonie skrzyżowań ulic Konopnickiej i Olszowej oraz ulic Olszowej, Granicznej i Siewierskiej. W obu tych miejscach powstały ronda. W całości przebudowana została ul. Siewierska i Malinowe Górki oraz dotychczasowy wyjazd z parkingu i dojazd do ul. Konopnickiej, gdzie powstała zupełnie nowa droga.

Wykonano drogi rowerowe, a wzdłuż ul. Malinowe Górki dodatkowe miejsca parkingowe. Wybudowano wodociąg oraz nową kanalizację deszczową i sanitarną. Powstało nowe oświetlenie. Uporządkowane zostały również boczne odcinki ul. Siewierskiej. Na realizację tych zadań miasto przeznaczyło 12 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here