27 września w Pałacu Schoena w Sosnowcu odbędzie się aukcja charytatywna dzieł przekazanych na rzecz hospicjum. Cały dochód z aukcji przeznaczony będzie na zakup wyposażenia do nowopowstającego centrum hospicyjnego.

Hospicjum Sosnowieckie św. Tomasza Apostoła od listopada 2016 roku po wielu latach starań, ruszyło z budową stacjonarnego ośrodka hospicyjnego. Inwestycja ta jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców Sosnowca i miast sąsiednich.

Będzie to pierwszy tego rodzaju ośrodek na naszym terenie. Obejmować będzie oddział stacjonarny (hospicjum stacjonarne), ośrodek dziennego pobytu, poradnię rehabilitacyjną, poradnię medycyny paliatywnej i hospicjum domowe.

Obecnie trwają prace wykończeniowe, które są bardzo kosztowne. Aby wspomóc finansowo inwestycje zorganizowano aukcję charytatywną z której dochód w całości przeznaczony będzie na zakup wyposażenia powstającego hospicyjnego centrum opiekuńczego w Sosnowcu przy ul. mjr Hubala – Dobrzańskiego.

– Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki hospicyjnej, każda kwota przelana na konto hospicjum i każda darowizna na ten cel, każdy, choćby najmniejszy odpis 1% podatku – mówią przedstawiciele hospicjum.

Aukcja odbędzie się w środę, 27 września o godzinie 18:00 w Pałacu Schoena. Poprzedzi ją wystawa wszystkich ofiarowanych dzieł w muzeum, którą można odwiedzić przez cały wrzesień w godzinach pracy muzeum. Ceny wywoławcze wynoszą 500 – 1000 złotych.

Na aukcji będzie można wylicytować prace takich artystów jak: Tadeusz Drążkiewicz, Roman Chruściel, Wojciech Dzienniak, Czesław Gałużny, Ewa Jędryk-Czarnota, Zbigniew Bajek, Zbigniew Blukacz, Gabi Buzek, Janusz Karbowniczek, Piotr Muschalik, Roman Kalarus, Karolina Kindler-Skowronek, Piotr Kossakowski, Elżbieta Kozera, Michał Minor, Monika Panek, Małgorzata Rozenau, Jacek Rykała,Beata Sołtysik, Michał Smółka, Ewa Zawadzka, Jakub Zdejszy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here