Dąbrowa Górnicza padła atakiem wandali, którzy niszczą różne części miasta. Prezydent miasta apeluje o pomoc w ujęciu sprawców dewastacji przestrzeni miejskiej.

Od kilku dni Dąbrowa Górnicza boryka się z problemem dewastacji miejskiej. Czujący się bezkarnie wandale niszczą różne części miasta. Mieszkańcy skarżą się, że podczas spacerów spotykają się z „dziełami”, które można znaleźć w wielu miejscach.

Jedno z nich, oburzający napis, znalazł się na alejkach w Parku Zielona. Warto podkreślić, że ze zmodernizowanego parku, mieszkańcy mogą korzystać dopiero od września ubiegłego roku.

– Złość! Zwykła, najzwyklejsza ludzka złość! To czuję widząc zdjęcia bazgrołów jakiegoś analfabety, który od przeszło tygodnia dewastuje różne części naszego miasta! Dziś czarę goryczy przelały zdjęcia z Parku Zielona, gdzie czerwonym lakierem zapaćkano parkowe alejki – napisał na swoim profilu społecznym wzburzony Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Atak wandali w Dąbrowie Górniczej - fot. Facebook @Dąbrowa Górnicza News
Atak wandali w Dąbrowie Górniczej – fot. Facebook @Dąbrowa Górnicza News

Włodarz miasta nie zamierza odpuścić sprawcy tego zdarzenia. – Apeluję do każdego, kto jest w stanie wskazać sprawców, aby skontaktował się z policją i spełnił swój obywatelski obowiązek. Ja ze swojej strony dopilnuję, aby autorzy tych wpisów ponieśli konsekwencje i odczuli finansowe skutki ich usunięcia z przestrzeni publicznej naszego miasta – apeluje Marcin Bazylak.

Foto: Iwona Wolna-Rubik, Paweł Peka/Facebook @Dąbrowa Górnicza News

Skomentuj przez Facebook

23 KOMENTARZE

 1. ojtam ojtam – się wydepcze 😁
  dobrze, że nie na ścianach gdzieś!
  reklamę im zrobiliście i tyle
  #447

 2. Oczywiście nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał, to nie moja sprawa, ale jak któremuś samochód pobazgrają to potem wielkie halo i pretensje do świata.

 3. A czy równie ochoczo powalczycie z napisami umieszczone zieloną farbą przeciw PiS w Dąbrowie Górniczej np. na strzemieszyckiej?

   • Czerwona mentalność Kalego. G…o prawda a do tego zgnity zielony. Widać fanatycy postkomuny z końskimi klapami na oczach mają swoje śmieszne pseudo argumenty.

 4. Szkoda że z błędem napisane ale w końcu ktoś ośmielił się prawdę napisać!!!A Bazykala jebanego komucha kole to w oczy!!!!

 5. Ależ tu prawackiego bydła. Nie ma zgody na wandalizm i chamstwo. Swoje poglądy wyrażajcie jak cywilizowani ludzie w wyborach.

  • Jaki piękny przykład mowy nienawiści :). Przypominam skromnie że lewa strona sceny politycznej wyraża też swoje poglądy w inny sposób ( np. blokowanie legalnych manifestacji), więc dlaczego obostrzenia mają dotyczyć tylko tych z prawej strony.

   • Jak tu widzisz mowę nienawiści, a nie w napisie wandali, to tylko pogratulować. Co za bredzenie o obostrzeniach dla prawej strony, prawo jest jednakowe dla wszystkich.

    • W mojej opinii słowo „bydło” wyczerpuje znamiona mowy nienawiść. Z drugiej strony wskazanie na mieszkańców pewnego Państwa na Bliskim Wschodzie, takową mową nie jest, tak samo można użyć słowa „Ruscy”, „Niemcy” .
     Oczywiście wandalizm sam w sobie jest wandalizmem to nie podlega dyskusji i powinno zostać ukarane, ale dorabianie tego świętego oburzenia tylko ze względu na wymienienie tej czy owej Nacji, to w mojej opinii Hipokryzja przez duże H.

     PS. Chyba że coś mi umknęło i teraz powinno się już tylko mówić Izraelici ??

   • Blokowanie faszystowskich manifestacji to obowiązek każdego uczciwego człowieka. A to, że faszystowskie marsze są legalne tylko potwierdza w jakim chorym kraju żyjemy i że trzeba protestować.

 6. Ewidentnie to ty masz problem z logicznym myśleniem
  Ewidentnie z PIS-u ? . Ludzi którzy na polecenie Izraela zmieniają ustawy
  Budują i muzea i przekazują im miliardy . Czytać się tych pierdół nie da. PIS jest do przesady pro-żydowski nawet kosztem Polskiego podatnika .

  „Dzban 30 marca 2019 at 17:32
  Ewidentnie widać że ktoś z PiSu
  Dupa chyba go boli „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here