Kolejny akt wandalizmu w czasie kampanii wyborczej. Tym razem zniszczonych zostało kilkanaście banerów Marcina Bazylaka, kandydata na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W nocy z wtorku na środę (z 30 na 31 października) w Dąbrowie Górniczej doszło do zorganizowanej akcji niszczenia banerów wyborczych Marcina Bazylaka, kandydata na prezydenta miasta. W sumie zniszczonych zostało kilkanaście banerów i billboardów, ale do komitetu wyborczego SLD Lewicy Razem docierają informacje o kolejnych aktach wandalizmu.

– O sprawie powiadomiona została policja, która teraz ustalać będzie sprawców aktów wandalizmu. To nie pierwszy raz, kiedy niszczone są banery i billboardy naszego kandydata. Tym razem akcja przybrała jednak bardzo szeroki zasięg – poinformowali nas przedstawiciele komitetu wyborczego Marcina Bazylaka.

Zniszczone banery Marcina Bazylaka – fot. arch. prywatne
Zniszczone banery Marcina Bazylaka – fot. arch. prywatne

Prawdopodobnie za akcją stoi kilka osób, które samochodem jeździły po całym mieście i niszczyły materiały wyborcze kandydata na prezydenta dębowego miasta. Sprawcy na banerach wypisali farbą hasło „MAFIA”.

– W mieście działa system monitoringu i cała ta akcja została nagrana, a zabezpieczone materiały trafiły na policję. Miejmy nadzieję, że pomoże to w szybkim ustaleniu sprawców. Na nagraniach dokładnie widać, jakim samochodem poruszali się sprawcy i którędy jeździli – powiedział nam Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu.

Przypomnijmy, że 4 listopada, w drugiej turze wyborów mieszkańcy wybiorą nowego prezydenta Dąbrowy Górniczej. Na placu boju pozostała dwójka kandydatów: poseł Robert Warwas, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość oraz wiceprezydent miasta Marcin Bazylak, związany z SLD Lewicą Razem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kontynuacja czy rewolucja? Co wybiorą dąbrowianie? [KOMENTARZ]

Skomentuj przez Facebook

25 KOMENTARZE

 1. Może i tak być, że sam sobie niszczy swoje bilbordy lub naprawdę ludzie mają dość ich rządów i chcą za wszelką cenę odsunąć ich od dalszej władzy. Jedno jest pewne, coś jest na rzeczy. Proste, gdyby byli dobrzy i rządzili dobrze Dąbrową, to by do takich sytuacji nie dochodziło, bo ludziom żyłoby się dobrze w Dąbrowie. Widać wyraźnie, że Dąbrowianie potrzebują zmiany na lepsze.

 2. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że Bazylak, Podraza i to całe SLD to jedna wielka mafia. Jak się jest z nimi, to i miejsce w urzędzie się znajdzie i w ten sposób rządzi się Dąbrową. Ważne stanowiska obsadzone są znajomymi i członkami rodzin. Trwało to 12 lat, ale już dość! Żegnamy ten cały układ Dąbrowski z Podrazą i Bazylakiem na czele!

 3. Ojej! Tutaj też nabluzgałem? Przepraszam.
  Jestem słabo wykształcony i kiedy wypiję za dużo wszystko mi się miesza.
  A jeszcze to zielsko…
  Przepraszam smrododąbrowian.

 4. Wy gorole popatrzcie obiektywnie jak Warwas został zamalowywany wszędzie to cichosza to było prawidłowe wręcz koniecznie,gdy druga strona jest zamalowywana to gorole komuniści podnoszą larum!!!!Że to wina PiS!!!Smieszni i załosni jesteście w tej swojej komunistycznej propagandzie!!!Czerwona zaraza w tej Dąbrowie rządzi sobie dalej!!!!

 5. Jebane czerwone Zagłębie trza wysadzić w powietrze…szkoda,że w Polsce nie mamy takiego Escobara!!!
  Jebnąłby atom w tą chołotę i po sprawie!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here