8-letnia Asia Kordaszewska z Sosnowca chce pobić rekord Polski i rusza podbijać Europę. Czy jej się to uda?

Asia Kordaszewska ma 8 lat i skończyła właśnie drugą klasę szkoły podstawowej. Mimo młodego wieku, wielką pasją dziewczynki są podróże. Jej marzeniem jest zdobycie tytułu najmłodszej Polki, która odwiedzi wszystkie stolice Europy.

W ciągu niespełna trzech lat 8-letnia Asia będzie musiała postawić stopę w 46 państwach naszego kontynentu. Była już w siedmiu (Oslo, Warszawie, Pradze, Amsterdamie, Budapeszcie, Berlinie oraz Kopenhadze) i ta liczba została uznana już do bicia rekordu Polski. Zostało jej 39 państw w 32 miesiące.

Dlaczego akurat 32 miesiące? Asia 28 lutego 2020 roku skończy 11 lat, a chce zapisać się w historii jeszcze jako 10-latka. 21 czerwca otrzymała potwierdzenie przyjęcia jej zgłoszenia do ustalenia nowego rekordu Polski.

Skąd pomysł na udział w tej nietypowej akcji? – Podróżujemy po Europie od dawna, promując tani sposób na pokonywanie kolejnych miejsc w Europie. Robimy prezentacje i udzielamy się w szkole córki pokazując jej pasje – opowiada Katarzyna Kordaszewska, matka małej Asi. – Uczymy, że podróżowanie z dzieckiem to przyjemność, a nie męczarnia – dodaje.

Asia razem z rodzicami uwielbia podróżować. Była już w 12 państwach. W niektórych z nich była kilkukrotnie. Dużo podróżuje też po Polsce. Lubi przechadzki po górach i nie boi się spania w namiocie.

– Często podczas naszych podróży pomagają nam inni ludzie. Podpowiadają, jak trafić do celu lub mówią, gdzie tanio zjeść i przespać się. Często też przygarniają nas do siebie. My za tą pomoc odwdzięczamy się polskimi drobiazgami. Jest to także sposób na promocję naszego regionu i kraju – tłumaczy matka Asi.

Nad całością przedsięwzięcia pieczę sprawuje mama Katarzyna Jeszcze w tym roku planują odwiedzić Rejkiawik (Islandia), Wiedeń (Austria), Bratysławę (Słowacja) i Sztokholm (Szwecja). Ten rok zamierzają więc zamknąć z wynikiem 11 stolic.

Poczynania małej Asi i jej mamy można śledzić m.in. na ich fanpage na Facebooku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Cóż, trzeba mieć fantazję, a może przede wszystkim pieniądze. Wtedy nawet artykuł o tobie napiszą, a sąsiedzi, znajomi, dzieci ze szkoły będą się skręcać i zagryzać wargi z zazdrości.

    Jakoś nikt nie odnotowuje rekordów Polski dzieci w chodzeniu w jednej parze butów przez X lat albo ilości lat pod rząd kiedy dziecko nie wyjechało na jakiekolwiek wakacje. Swoją drogą ciekawe jakie byłyby wyniki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here