W czwartek, 14 czerwca w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej III edycji Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki – Art Passion Festival – 2018.

Festiwal cieczy się coraz większą popularnością. W trzeciej edycji uczestniczyło ponad 70 artystów, którzy w sumie nadesłali ponad dwieście prac z całego kraju, w tym roku znalazł się także jeden wystawca zagraniczny z Niemiec.

Warto wspomnieć, że Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki – Art Passion Festival jest szeroką i zróżnicowaną prezentacją dzieł artystów, dla których sztuka nie będąc zawodem, nie stała się także komercją. Na tej wyjątkowej wystawie zbiorowej możemy zobaczyć w całej rozciągłości i bogactwie interpretacji otaczające nas piękno świata, urzeczywistnienie przebogatej wyobraźni i ducha zawartego w pracach artystów tworzących jedynie z zamiłowania i pasji. Pokazane na wystawie prace, nadesłane z rożnych regionów kraju są dowodem wspaniałych inspiracji i swoistego pielęgnowania „ogrodów wyobraźni”.

Ukazanie różnorodności technik, formatów czy sposobów odmiennego traktowania sztuki umożliwiła uczestnikom festiwalu jego otwarta formuła. Festiwal obejmuje swoim zakresem cztery wybrane dziedziny sztuki: malarstwo, rzeźbę, fotografię i haft artystyczny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here