Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, został nowym wiceprzewodniczącym zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

We wtorek, 18 grudnia, na sesji zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dokonano wyboru trzeciego wiceprzewodniczącego zgromadzenia, który miał być przedstawiciel podregionu sosnowieckiego.

Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaproponował na tę funkcję prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Była to jednocześnie jedyna kandydatura na wiceprzewodniczącego. Na włodarza stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zagłosowali wszyscy obecni na posiedzeniu delegaci.

– Nowe wyzwanie, ale dalsza praca dla Sosnowca – napisał po wyborze prezydent Arkadiusz Chęciński.

Arkadiusz Chęciński wiceprzewodniczącym zgromadzenia metropolii - fot. Metropolia GZM
Arkadiusz Chęciński wiceprzewodniczącym zgromadzenia metropolii – fot. Metropolia GZM

Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji (30 listopada) na wiceprzewodniczących wybrano Mariusza Wołosza (prezydenta Bytomia) oraz Zygmunta Frankiewicza (prezydenta Gliwic). Przewodniczącym zgromadzenia został prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Zastąpił na tym stanowisku włodarza Katowic Marcina Krupę.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Nie wina prezydenta, że do Zagłębia sprowadzono patałachów w pierwszej kolejności powinni polecieć STANEK, Kokoszka, Polczak, Jędrych, Nowak, Kudła. . . w sumie to powinien zostać tylko wrzesiński, Sanogo, Udoviczic i Pawłowski

  2. Z jednej strony – gratulacje.
    Z drugiej – jak się czyta o „włodarzu stolicy zagłębia (…)”, to się ma wrażenie, że jakoś nie o tym panu.
    Włodarz?
    Raczej wychowawca kolonijny. Trochę playboy.
    Nie, że źle. Ale jakoś dziwnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here