– Walka z epidemią to nie kampania wyborcza – mówi Arkadiusz Chęciński i przypomina słowa premiera Mateusza Morawieckiego z 16 maja w Katowicach o tym, że nie ma mowy o izolacji woj. śląskiego.

– Niestety stało się to, czego się obawialiśmy. Mieszkańcy województwa śląskiego są wciąż piętnowani i dyskryminowani. Teraz również na polu międzynarodowym – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Stało się to pomimo, iż premier Mateusz Morawiecki 16 maja w Katowicach, bohatersko wziął udział w sztabie zarządzania kryzysowego w sprawie zakażeń koronawirusem w naszym województwie, aby po jego zakończeniu stwierdzić, że „sytuacja na Śląsku jest opanowana, jest pod kontrolą” – dodał.

Fala hejtu na Ślązaków

– Praktycznie codziennie nasze województwo odnotowywało najwyższy wskaźnik zakażeń COVID-19. Na Ślązaków wylała się fala hejtu w Internecie. Pojawiły się doniesienia o odmawianiu wakacyjnych rezerwacji. Niszczeniu aut. Pośrednio cierpią również Zagłębiacy, częstochowianie oraz bielszczanie. W końcu wszyscy jesteśmy sąsiadami i mamy tablice rejestracyjną na literkę „S” – podkreśla prezydent Chęciński.

Prezydent stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odniósł się też do sytuacji między Polską a Czechami. Przypomnijmy, że nasz południowy sąsiad zaznaczył województwo śląskie na mapie zakażeń na czerwono, czyli jako obszar o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że mieszkańcy naszego województwa nie mogą wjechać do Czech.

„Czas na realne działania działania”

Prezydent Sosnowca zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, aby rząd podjął realne działania przeciwko dyskryminacji województwa śląskiego, podkreślając, że to nie mieszkańcy naszego regionu są winni za zaniedbania skutkujące ogniskowymi miejscami zachorowań na COVID-19. – Panie premierze, walka z epidemią to nie kampania wyborcza, tu same obietnice nie pomogą! – grzmi Arkadiusz Chęciński. – Ktoś może powiedzieć, żen ie jest to moja rola. Żebym zajął się miastem. Ale jestem Zagłębiakiem. Mieszkańcem województwa śląskiego. I mam tego dość! – dodał.

Skomentuj przez Facebook

21 KOMENTARZE

 1. Jestem ciekaw, czy Urząd Miasta wraz z Prezydentem, mają dane ilu Sosnowiczan, Sosnowiczanek, dojeżdża do pracy w Czechach. W końcu to w ich obronie w staje do boju z Rządem.
  Nikogo tu nie krytykuje, tylko interesuje mnie rząd wielkośc, 10? 100? 1000?.

 2. Takie zdania to kampania wyborcza. A jest izolacja? Nie ma. A co przybywa zachorowań czy są na podobnym poziomie? To drugie. Kilka kopalń to mniejszość wojewódzka. Ciekawe jak by to było jakby w ZD było najwięcej zachorowań? Zakompleksionych chyba by „poskręcało”. Hejt? A może karma wraca?

 3. Panie Szanowny Prezydencie Chęciński czy jest Pan świadom tego co Pan wygaduje?
  Tydzień temu wróciłem z terenów drugiego końca Polski i nigdzie nie dano mi odczuć negatywnego nastawienia. Przecież poruszałem się pojazdem i niepotrzebna była reklama o moim miejscu zamieszkania.
  No cóż szkło to Pana konik propagandowy.

 4. Oby tylko Chęciński nie doprowadził do tego że wypalą nam żelazem na czołach zaje.. iste S i nie tylko do Czech nas nie wpuszczą ale poza ogrodzenie Śląska nie wypuszczą i nawet rudy włos nie pomoże.

 5. W dniu 12-06-2020 ok 11.45 osoba która oczkiwała w kolejce wysłała do Pan Prezydenta Chęcińskiego iż przed pokojem 112 jest niedopuszczalne długa kolejka w sprawie wydania zaświadczenia o głosowanie.
  Owszem Pan zareagował bezwłocznie i odwrotnie przysłał Pan strażnika miejskiego który przyszedł i policzył oczekujących stwierdzając że wszyscy mogą być nieobsłużeni.
  To są fakty świadczące że Pan potrafi jedyne dużo gadać bez pewności czy wie co wygaduje?

  • Obywatelu to Wy jesteście dla urzędników a nie urzędnicy dla Was. to jest przewodnie hasło Urzędu Miasta pod panowaniem jego ekselencji el presidento, słońca sosnowieckiej ziemi…

 6. Wybitny absolwent Humantas z ryżym wąsem, czy ktoś jeszcze ma wątpliwości dlaczego Sosnowiec jest pośmiewiskiem wśród Polaków???!!!

  • I z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie.
   Większość głosujących go wybrała, 66.6% głosów. A że nie głosowaliście na niego, to jesteście głupcami, w demokracji rację ma większość.

 7. Pan Prezydent Chęciński nauczył kaczki politykować gdyż wywiad w Polsacie na stawikach Pana Trzaskowskiego był zakłucany przez te ptaki. Czyż nie ukręcił sam na siebie „bata”?

 8. O znalazł się obrońca, ale to tylko dla pijaru bo chce zająć miejsce po Borysie. A później marzy mu się Warszawa na zasadzie daj kurze grzędę to wyżej siędę.

 9. Kto uważnie prześledzi zdjęcie z komentowanego artykułu jest w stanie ocenić jakie są myśli Pana Prezydenta Chęcińskiego.
  Pomocny jest również wyraz twarzy osoby siedzącej obok.

  • Ten obok to Karolczak trochę dziwna postać działacz SLD dobrze obracający się w kręgach wojewódzkich. Jego dawne hasło wyborcze to sprawdzam i oby pamiętał że inni też potrafią dokładnie i merytorycznie sprawdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here