Podczas środowej sesji Rady Miasta w Sosnowcu, prezydent Arkadiusz Chęciński otrzymał absolutorium. Oznacza to, że radni pozytywnie ocenili wykonanie zeszłorocznego budżetu, jednak wątpliwości nie zabrakło.

21 czerwca, podczas czwartkowej sesji Rada Miasta, prezydent Sosnowca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni uznali, że budżet został wykonany zgodnie z założonym planem. Nie obyło się jednak bez słów rozczarowania i wątpliwości.

Radni po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej uznali, że budżet został wykonany zgodnie z planem i postanowili przyznać absolutorium prezydentowi Chęcińskiemu. 27 radnych, za było 15, wstrzymało się 12. Nikt nie był przeciw.

Z przedstawionego sprawozdania wynika, że dochody miasta w 2017 roku wyniosły ponad 930 mln złotych, wydatki ukształtowały się na poziomie ponad 946 mln złotych. Największe nakłady finansowe zostały przeznaczone na kosztowne inwestycje miejskie. – Zmieniamy miasto. Mieszkańcy widzą to i czują, a my czujemy ich wsparcie – podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie można jednak zapomnieć o zadłużeniu miasta, które pomimo, iż jest na jednym z najniższych poziomów od wielu lat, wciąż jest solą w oku dla wielu radnych, ale także mieszkańców, którzy myślą o przyszłości swojej i następnych pokoleń. – Ono faktycznie mocno spadało w ostatnich latach, ale zgodnie z długoletnią prognozą finansową, będzie na koniec 2018 roku wynosiło 10 mln złotych, czyli tak naprawdę wracamy do tego maksymalnego poziomu. A tak naprawdę jest ono jeszcze większe – grzmiał radny Winiarski, przypominając o kilku ważnych inwestycjach. – Jest kilka spraw, które w najbliższych latach mogą negatywnie wpłynąć na rozwój miasta – dodał.

Zaniepokojenie wyraził także radny Tomasz Niedziela z SLD. – Faktycznie zadłużenie wygląda nieźle, ale tylko na wykresie. Ale gdy popatrzymy na miasto w perspektywie, dłużej niż jeden rok, to Sosnowiec jest miastem, które raczej się będzie wyludniało, raczej się będzie starzało i raczej w przyszłości będzie ciężej – mówił poseł Niedziela. – Klub SLD, w całości zdecydował, że wstrzyma się od głosu w sprawie absolutorium – dodał.

Pomimo podjętej decyzji części radnych, prezydent Chęciński udzielono absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Była to ostatnia sesja absolutoryjna w trakcie kadencji obecnie urzędującego prezydenta. – Na podsumowanie będzie jeszcze czas, ale dziękuję za te kilka lat współpracy – dodał Arkadiusz Chęciński.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

    • Jak jeszcze raz na niego zagłosują to nie będzie z tego miasta co zbierać tylko że ludzie muszą dostać kilka kopów to na chwilę mądrzeją.

  1. desi indian bhabhi humping compilation. Girls in asian garb eating and fingering pussy. Chinese teen fuck Fun Sized friends Take A HOT. schoolgirl enjoys the taste of cock clip. Thai girlie gets analized. Special asian massage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here