Sosnowieccy policjanci zatrzymali 42-latka, który jest sprawcą pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło w październiku w jednej z sosnowieckich piekarni.

Pokrzywdzony był zatrudniony w jednej z sosnowieckich piekarni. To właśnie tam, 12 października, doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 53-latek poróżnił się ze współpracownikiem i został przez niego pobity.

Mężczyzna po całym zajściu, nie informując nikogo o swoim stanie zdrowia, poszedł do domu. Dwa dni później jeden z jego znajomych, w miejscu zamieszkania mężczyzny w dzielnicy Klimontów, odnalazł jego zwłoki. Biegły ocenił, że zgon nastąpił w wyniku odniesionych obrażeń.

Policjanci przystąpili do bardzo intensywnych czynności, dzięki którym ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że w piekarni doszło do pobicia, które skutkowało zgonem 53-latka w swoim mieszkaniu. Stróże prawa ustalili personalia osoby, która odpowiada za śmierć mężczyzny.

Sprawcą okazał się 42-letni mieszkaniec Sosnowca, współpracownik zmarłego. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, po ostatniej nowelizacji kodeksu karnego, może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here