Na trzy miesiące do aresztu trafił 52-letni były dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie. Mężczyzna podejrzany jest o wystawianie fikcyjnych faktur na zakup towarów i usług.

Od czerwca jaworzniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworznie, prowadzą śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrektora jednej ze szkół położonych na terenie miasta.

Kontrola pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych wykazała, że w szkole dochodziło do wielu nieprawidłowości związanych wydatkowaniem środków publicznych. W tej sytuacji prezydent Jaworzna podjął decyzję o odwołaniu dyrektora tej placówki i skierowaniu sprawy na policję.

CZYTAJ TAKŻE: Dyrektor ZS fałszował faktury?

Prowadzący postępowanie śledczy ustalili, że w okresie od lutego 2012 roku do maja 2017 roku, 52-letni dyrektor szkoły dopuścił się fałszowania i podrobienia dokumentów księgowych. Chodzi m.in. o faktury związane z pracami remontowymi obiektu, czy utrzymaniem boiska.

W trakcie postępowania śledczy udowodnili także kierownikowi placówki szereg oszustw w obszarze wystawiania fikcyjnych dokumentów na zakup towarów i usług. Zajmujący się tą sprawą policjanci na tym etapie śledztwa zabezpieczyli 53 podrobione faktury, których łączna wartość przekracza 300 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Podejrzany przyznał się do winy. Decyzją sądu, wobec byłego już dyrektora szkoły, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Teraz mężczyzna tłumaczyć się będzie przed sądem. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here