Błyskawicznie wdarł się na światowe estrady. Teraz wystąpi w Sosnowcu

0
462

W rodzinnej Anglii Anthony Strong okrzyknięty został gwiazdą jazzu i błyskawiczne wdarł się na światowe estrady. Muzyk okrzyknięty „najgorętszym wschodzącym talentem w wokalistyce jazzowej” zagra w Sosnowcu.

Anthony Strong to brytyjski pianista jazzowy, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. W kompozycjach Stronga słychać wpływ klasyków jazzowych a jego gra na fortepianie opiera się na ogromnej wiedzy na temat swingu Wyntona Kelly, Oscara Petersona czy Billa Evansa.

W swoim gładkim, dopasowanym garniturze i osobistym urokiem Anthony Strong zdaje się szczęśliwie wypełniać rolę „angielskiego gentlemana”. Jego głos i swingujący styl gry na fortepianie połączone z płynącą ze sceny energią, to muzyczna uczta, którą docenia publiczność z całego świata.

Wczesne lata Anthony spędził w trzech wiodących szkołach muzycznych w Anglii, najpierw studiując grę na fortepianie klasycznym, ostatecznie poświęcając się muzyce jazzowej. Wczesne zamiłowanie do muzyki Oscara Petersona, Billa Evansa i Wyntona Kelly ostatecznie doprowadziły go do Franka Sinatry, Mel Torme’a, Nat King Cole’a i w konsekwencji do jazzowej wokalistyki.

Od czasu wydania jego debiutanckiego albumu w 2013 roku, o Anthonym napisano na pierwszej stronie najbardziej poczytnego francuskiego dziennika Le Figaro, wystąpił na żywo przed milionami widzów niemieckiej telewizji, a przez brytyjską prasę został uznany za „ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na kolejną, obok Jamiego Culluma i Michaela Bublé, gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu”.

Jako „nowa angielska gwiazda jazzu”, mogąca pochwalić się występem przed legendarnym BB Kingiem i wydaniem mini-albumu, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów jazzowych, wokalista i pianista Anthony Strong wzbudził zainteresowanie najbardziej znaczących wytwórni muzycznych na świecie. A album Stepping Out znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej stacji iTunes Jazz Charts.

Stale wzbogaca trasę koncertową, która do tej pory dotarła do 26 krajów na 4 kontynentach. Harmonogramy trasy mówią same za siebie: CCB w Lizbonie o liczbie 1300 osób, legendarny francuski festiwal Jazz w Marciac, Marina Bay Sands w Singapurze i Hollywood Bowl w USA.

Wydanie albumu „On A Clear Day” z 2015 roku było wyrazem zamiaru kontynuowania tego, co robi najlepiej. Repertuar jest bezgranicznie „starą szkołą” – od standardów jazzowych i klasyki, aż po wczesnego Stevie Wonder i Motown – przecięcie jego osobistej kolekcji.

en uzdolniony muzyk wystąpi w Sosnowcu, 21 listopada. Koncert w sosnowieckiej Muzie, rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 50 zł i 70 zł, dostępne na stronie www.kiepura.pl a także w kasach Muzy i Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here