Jak prowadzić fundację lub stowarzyszenie? Jakie trudności trzeba pokonać i czego trzeba się nauczyć, aby robić to dobrze? Czy bycie sławną aktorką pomaga czy raczej przeszkadza? Na te i inne pytania odpowie Anna Dymna, która 9 października będzie gościem dąbrowskiej „Kawiarenki obywatelskiej”.

Kawiarenki goszczą w Pałacu Kultury Zagłębia. Do tej pory pod tym szyldem, odbyło się kilka spotkań. Pierwszym gościem był Jerzy Stępień, były sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego, który spotkał się z mieszkańcami przy okazji 20. rocznicy uchwalenia konstytucji. Natomiast wizyta prof. Ewy Łętowskiej, pierwszej rzeczniczki praw obywatelskich, byłej sędzi Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, była okazją do rozmów o państwie prawa i jego instytucjach.

– Cieszę się, że projekt Kawiarenki obywatelskiej doszedł do skutku, bo daje możliwość uczestnikom włączenia się w debatę publiczną. Do tego można poznać i podyskutować z autorytetami, ludźmi powszechnie znanymi. Przemyślenia takich osób jak byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia czy sędzi Ewy Łętowskiej, to świetna lekcja demokracji i prawa konstytucyjnego, o którym tak wiele ostatnio mówi się w Polsce – tłumaczy Patryk Kuzior ze stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

Tym razem gościem kawiarenki będzie znakomita polska aktorka teatralna i filmowa, ostatnio znana z aktywnej działalności charytatywnej – Anna Dymna. Aktorka i założycielka fundacji „Mimo wszystko” odpowie m.in. na pytania: czy sektor organizacji pozarządowych jest nam potrzebny, jak prowadzić fundację lub stowarzyszenie, czy trzeba do tego specjalnych predyspozycji, jakie trudności trzeba pokonać i czego trzeba się nauczyć, aby robić to dobrze.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Pałacu Kultury Zagłębia. Wstęp jest bezpłatny. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: kontakt@inicjatywadabrowska.pl. W treści maila należy podać imię i nazwisko, ewentualnie organizację, którą się reprezentuje. Ilość miejsc jest ograniczona.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here