Znany rysownik Andrzej Mleczko sprawił sporą niespodziankę mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Artysta specjalnie dla nich przygotował kilka rysunków, które przedstawiają miasto.

W Dąbrowie Górniczej trwa ZagłębieWood. Jednym z gościu festiwalu był Andrzej Mleczko, który przygotował dla mieszkańców małą niespodziankę. Znany rysownik odwiedził w Muzeum Miejskie Sztygarka i przygotował dla nich kilka rysunków przedstawiających krajobraz Dąbrowy Górniczej.

Andrzej Mleczko to znany polski rysownik, satyryk i scenograf. Znany jest przede wszystkim jako autor publikowanych w prasie rysunków satyrycznych. Jego dzieła pokazują sytuacje z życia w sposób humorystyczny, pozostawiając przestrzeń do zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością.

Rysunki Andrzeja Mleczki można zobaczyć do 31 października w Muzeum Miejskim Sztygarka.

Foto: Radosław Wojnar

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Huta Katowice atrakcją Dąbrowy Górniczej? Miejsce pracy ok, ale atrakcja…

    Z drugiej strony ja miałem okazję zwiedzić Hutę Katowice w ramach zorganizowanej wycieczki. Gdyby Huta organizowała takie wyprawy regularnie pewnie znalazłoby się sporo osób które chciałyby zobaczyć na własne oczy jak wygląda wielki piec, stalownia, linia ciągłego odlewania stali.

    Podobnie miałem okazję zwiedzić elektrownię Łagisza. Fajnie było zobaczyć z bliska chłodnię kominową, generatory, sterownię elektrowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here