W Wielką Sobotę na sosnowieckich Stawikach ktoś wymalował czerwoną farbę napisy wychwalające prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i politykę prorodzinną rządu.

O dewastacji czterech chodników na terenie sosnowieckich Stawików poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. – Polityka centralna sięgnęła bruku, a sprzątać muszą samorządy z mieszkańcami – skomentował.

Na kilku chodnikach ktoś czerwoną farbą wymalował napisy „Chwała Kaczyńskiemu za 500 Plus”. Do wieczora wszystkie napisy zostały już zamalowane przez miejskie służby. Na razie nie wiadomo, kto jest sprawcą tego aktu wandalizmu.

Przypomnijmy, że pod koniec marca w podobny sposób zdewastowano alejki w parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Napisano wtedy: „Żydzi z TVN z kłócili Polaków” i „Żydzi z TVN/Onet z kłócili Polaków”.

Napisy z Dąbrowy Górniczej i Sosnowca wyglądają bardzo podobnie. Niewykluczone, że zrobiły to te same osoby.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Wandale atakują. Oburzający napis w parku

Skomentuj przez Facebook

20 KOMENTARZE

 1. Tylko jak funkcjonuje system monitoringu? Kiedyś udawało się łapać sprawcę wyrwania bukszpanu, który wyrywa się w ciągu 1 sekundy a dzisiaj robią malowidła i nikt nic nie widzi . O co chodzi?

  • Nikt w te kamery nie patrzy, a to co się nagrywa i tak nie nadaje się do identyfikacji, bo zamiast twarzy piksele tylko widać. Kamery mają za zadanie tylko odstraszać niczym atrapy fotoradarów.

 2. Jakiś obsesyjny maniak wymalował sobie idiotyczny napis, pewnie aby zrobić komuś na złość… i jak się okazało wspaniale mu się udało – osobiście oburzył się pan Prezydent… a gorliwi urzędnicy ruszyli z błyskawiczną reakcją nie bacząc na okres przedświąteczny.
  Przecież to śmieszna i niepoważna reakcja, wystarczało te malowidła zignorować a świąteczny i majowy tłum spacerowiczów to durne podziękowanie zadeptał by w kilka godzin a autor malowidła wyszedłby na głupka.

  • Jak to powiadają: nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Cóż chciałoby się życzyć takiej szybkiej reakcji urzędników w każdej palącej sprawie.

    • W każdym przedłużającym się remoncie, który przekracza termin realizacji. I coś dla drugiej strony: w przeciągającym się już od zeszłego roku startu budowy stadionu.

    • I argument socjalny: brak podwyżek dla pracowników administracji w szkołach jak i w ogóle jednostkach podległych Miastu. Także jest wiele spraw niecierpiących zwłoki

    • Np
     Można wydać kilka zaświadczeń o przekształceniu użytkowania ale uchybień w urzędzie jest dużo więcej wiec można było nie Stilić się na politykę…

    • I jeszcze jedno. Najlepsza szybka reakcja to gdyby rondo po Gierku nazwać rondem Jarosława Kaczyńskiego. Takie marzenie mam.
     Także jak widać jest nad czym pracować.

  • Faktycznie. Podziękowanie dla jaśnie nam panującego to „akt wandalizmu”? Już minister zero wam da popalić za takie wypowiedzi.

 3. Żeby tak szybko interweniowały władze tego miasta jak za Brynicą obraża się mieszkańców Sosnowca, ale nie to temat tabu, ogon podkulony, oczka zwrócone w bok i udajemy że temat nie istnieje.

 4. Przecież to nie trwało kilka sekund, to naturalne jest pytanie jak pracują służby chroniące mienie miejskie? Bo to co widzimy na zdjęciach to obraz nędzy i rozpaczy i jeszcze się tym chwali! Co za porządek żenada.

 5. Symbolika umiejscowienia tych napisów jest świetnie wkomponowana w sosnowiecką rzeczywistość, ponieważ Kaczyński daje pieniądze ale ludziom natomiast Chęciński zabiera od ludzi na swoją zabawę w piłkę i utrzymuje narrację cieszę-my się. Widowisko można uznać za przednie, tylko że ten lud sosnowiecki daje się omamić takim trywialnym cynicznym chwytem.

 6. Roztrząsanie takiej informacji to nic innego jak instruktaż żeby malować bo Sosnowiec tak naprawdę jest odkryty, środki techniczne i służby nie działają a mieszkańcy są bierni. Te napisy powinny być usunięte a czujność wzmożona, niestety historia pamięta celowe nagłośnienie i wskazywanie sprawców, stąd trudno jednoznacznie stanąć po którejś ze stron bo mamy do czynienia z polityką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here