Błyskawiczna akcja podjęta przez sosnowieckich strażników miejskich doprowadziła do zatrzymania sprawcy pobicia.

Do zajścia doszło w nocy z 6 na 7 stycznia w centrum miasta. – Około godz. 2.45 do patrolujących ulice strażników zgłosił się mężczyzna, który jak zeznał został chwilę wcześniej pobity przez mężczyznę, który oddalił się z miejsca zdarzenia w stronę ul. Warszawskiej. Strażnicy podjęli błyskawiczną akcję i po chwili zatrzymali mężczyznę, którego poszkodowany wskazał jako sprawcę napaści. Został on także rozpoznany przez innych świadków zajścia – wyjaśnia Ireneusz Kosielski, komendant Straży Miejskiej w Sosnowcu..

Sprawcą okazał się mieszkaniec Mysłowic. – Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi sosnowiecka policja – dodał Ireneusz Kosielski.

Straż miejska po nowemu

Przypominamy, że w ostatnim czasie w sosnowieckiej straży miejskiej doszło do kilku istotnych zmian. Od nowego roku jest nowy komendant, który ma przeorganizować pracę straży. Są już pierwsze efekty – strażnicy pracują w systemie zmianowym całodobowo.

Strażnicy miejscy odejdą sprzed kamer monitoringu miejskiego i wyjdą na ulice. W tworzonym przy ul. Rzeźniczej Centrum Monitoringu Miejskiego będą pracować osoby cywilne.

– Dzięki temu rozwiązaniu 12 funkcjonariuszy, którzy do tej pory pracowali przy monitoringu zostanie skierowanych do patrolowania ulic. Tym samym zwiększy się liczba patroli i mam nadzieję, że przyczyni się to do złapania większej ilości sprawców – dodaje komendant Kosielski.

Wkrótce ogłoszony zostanie także nabór do pracy w Straży Miejskiej w Sosnowcu. – Od kilku miesięcy jest około 10 wolnych stanowisk i musimy te braki uzupełnić – przyznaje Ireneusz Kosielski.

Jak oceniasz pracę sosnowieckiej straży miejskiej?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Sosnowiecka straż miejska ma nowego komendanta. Przed Ireneuszem Kosielskim trudne zadanie

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. zróbcie lepiej sondę czy dajesz wotum zaufania dla nowego komendanta. Przecież zna go cały Sosnowiec! Drogi Panie Prezydencie, czy naprawdę nie było żadnego innego kandydata????

  2. Komendant Miasta wiedział jakie przestępstwa popełnił ireneusz K, zataił to i nie powiedział, iż byli razwm na szkole. Czemu sam go nie zatrudnił. Radni nie znali przeszłości Ireneusza K. Ale może to fajne, że osoby z środowiska przestepczego mają dostęp do danych mieszkańcuw. Gratulacje dla pracowników Straży Miejskiej za zatrzymanie sprawców kradzieży. Ale jak się zachowają jak, ich komendant znowusz ukradnie plecak z kasą i dokumentami. Policjanci z Sosnowca pamiętają………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here