To już półmetek wakacji. Lipiec za nami, ale w sierpniu nudy nie będzie. Dzieciom, które lato spędzają w domach, zagłębiowskie miasta oferują szereg ciekawych atrakcji.

BĘDZIN

W Będzinie przygotowanych zostało wiele ciekawych propozycji, zarówno dla tych, którzy cenią sobie aktywność ruchową, jak i tych, którzy chętnie wezmą udział we wszelkich zajęciach artystycznych.

Do końca wakacji w poszczególnych filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na najmłodszych czekać będzie kącik młodego czytelnika, a w nim, poza ciekawymi bajkami, warsztaty edukacyjne i literackie oraz gry i zabawy.

Wiele zabaw czeka także w Muzeum Zagłębia, gdzie odbędą się „Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia”, dzięki którym dzieci będą mogły przeżyć wakacyjną przygodę w mieście. Na najmłodszych czekać będą średniowieczne zamki, słowiańskie grody i chłopskie chaty. Zwiedzą je z przewodnikami, którzy zaproponują ciekawe warsztaty i zabawy.

Bogatą ofertę letnich zajęć mają także basen i obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na dzieciaki czekać będą m.in. spacery nordic walking, wycieczka rowerowa, beach tennis, zajęcia karate czy taneczne, a także siatkówka oraz wiele innych atrakcyjnych gier i zabaw.

CZELADŹ

O tym, że wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne, przekonują także władze Czeladzi, przygotowując bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży. Dla osób, które spędzają wakacje w mieście, wszystkie miejskie ośrodki kultury i sportu przygotowały wiele atrakcji.

– W sierpniu, podobnie jak w lipcu, w naszym mieście dla wszystkich mnóstwo wakacyjnych atrakcji – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Na nasze dzieci, młodzież i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji kulturalnych i sportowych w naszym mieście. Bardzo ciekawy i bogaty program, który Państwu prezentuję, przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta. Wszystkich serdecznie zapraszam – dodaje.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano m.in. zajęcia z ulicznej koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego, jazdę na rolkach czy wycieczkę do Zatorlandu. Ucieszą ich też z pewnością dmuchańce, animacje, konkursy i zabawy, które pojawią się na Rynku.

DĄBROWA GÓRNICZA

Szeroką gamę propozycji spędzenia czasu wolnego w dębowym mieście przygotowały miejskie instytucje – Pałac Kultury Zagłębia, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Muzeum Miejskie „Sztygarka” oraz Aquapark Nemo Świat Rozrywki i stowarzyszenie Civitas. Nie zabraknie ciekawych atrakcji dla dzieci, ale także całych rodzin i dąbrowskich seniorów.

Wysokie temperatury dają się wszystkim we znaki. Nie dziwi zatem fakt, że największym zainteresowaniem w trakcie letnich upałów cieszy się kąpielisko przy Pogorii, gdzie można zażywać zarówno kąpieli wodnych, jak i słonecznych, ale także na wszystkich, niezależnie od wieku, czeka mnóstwo atrakcji ruchowych. Można tu spróbować zarówno zajęć fitness, nordic walking, biegów, windsurfingu, zajęć na trampolinie i strzelnicy, a nawet dogoterapii. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

SOSNOWIEC

Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wakacyjne dni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu przygotował szereg atrakcji w ramach akcji Lato w mieście 2017. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z miejskich basenów i kąpielisk, ale także pozostałych obiektów sportowych, które w większości są ogólnodostępne, a korzystanie z nich jest bezpłatne.

Ponadto, najmłodsi w sierpniu wciąż skorzystać mogą z półkolonii, podczas których opiekę nad nimi sprawować będą wychowawcy. W ramach wypoczynku przygotowano dla nich m.in. naukę wspinaczki, naukę i doskonalenie techniki pływania, naukę jazdy na mountainboardzie i skiboardzie, wrotkach, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, jazdę konną i wiele innych.

Atrakcji nie zabraknie również w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury. Tu w dniach 28-31 sierpnia odbędą się zajęcia Młodzieżowej Akademii Teatralnej, warsztaty wokalne oraz zajęcia taneczne.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here