Policjanci z Łaz zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który wybił szybę w samochodzie, uszkodził drzwi i groził kierującej pozbawieniem życia. Powodem było wymuszenie pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na DW 796 pod Zawierciem. Policjanci zostali wezwani do awantury do jakiej doszło pomiędzy kierowcami. Kierowca skody fabia zajechał drogę volkswagenowi, zmuszając kierującą do nagłego zatrzymania. Następnie pasażer skody wybiegł z pojazdu i wybił w jej samochodzie szybę oraz szarpiąc drzwi, wygiął je. W samochodzie siedział jej mąż i dwójka małych dzieci.

Mężczyzna był bardzo agresywny i groził 40-letniej kobiecie pozbawieniem życia. Przybyłym na miejsce policjantom wyjaśnił, że kierująca volkswagenem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na zwężeniu drogi. Aby uniknąć zderzenia musiał zatrzymać swój pojazd na niecałą minutę, bo tyle trwa przejazd przez zwężenie. Następnie zawrócił i zajechał drogę volkswagenowi.

Wezwani policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Straty, jakich dokonał w volkswagenie zostały wstępnie wycenione na 1000 zł. – Autorowi gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia – mówią przedstawiciele policji.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here