Adrian Buchowski w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy MKS-u Będzin. Jest to pierwszy pozyskany przez zagłębiowski klub zawodnik w tym okienku transferowym.

Adrian Buchowski zdecydował się na opuszczenie Indykpolu AZS Olsztyn i związał się z będzińskim MKS-em. – Po dwóch sezonach w Olsztynie, gdzie często pełniłem rolę „strażaka”, czuję głód gry i chcę pokazać pełnię moich umiejętności, to na co tak naprawdę mnie stać – przekazał Adrian Buchowski.

Nowy nabytek MKS-u urodził się 30 września 1991 roku w Zielonej Górze, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszej Trzynastce. Następnie występował w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, Jastrzębskim Węglu, Siatkarzu Wieluń, Ślepsku Suwałki, Effectorze Kielce i Indykpolu AZS Olsztyn, z którego trafił właśnie do Będzina.

Przyjmujący w przeszłości występował również w biało-czerwonych barwach, w których zdobył złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009), tytuł najlepiej punktującego mistrzostw Europy kadetów (2009) oraz brązowy medal Ligi Europejskiej (2015).

Klub z Będzina dopiero odsłania pierwsze karty. W zespole pozostają na pewno Michał Potera i Artur Ratajczak. Wiemy także, że w przyszłym sezonie kibice z królewskiego miasta nie zobaczą już Marcina Walińskiego, Zlatana Jordanowa, Jana Klobucara, Jonaha Seifa i Rafaela Araujo, który kilka dni temu związał się z ONICO Warszawa.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here