Podczas środowej sesji Rady Miasta w Sosnowcu, prezydent Arkadiusz Chęciński otrzymał absolutorium. Oznacza to, że radni pozytywnie ocenili wykonanie zeszłorocznego budżetu, jednak były pewne wątpliwości.

31 maja, podczas środowej sesji Rada Miasta, prezydent Sosnowca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni uznali, że budżet został wykonany zgodnie z założonym planem. Nie obyło się jednak bez słów rozczarowania i wątpliwości.

Radni po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej uznali, że budżet został wykonany zgodnie z planem i postanowili przyznać absolutorium prezydentowi Chęcińskiemu. Za tą decyzją zagłosowało 15 radnych, nikt był przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Pomimo przegłosowania absolutorium, radni z klubu PiS nie kryli swojego niezadowolenia z podjętej decyzji. – Nie jest tajemnicą, że nie byliśmy entuzjastami tego budżetu już na etapie jego uchwalania – mówił Jacek Dudek z klubu PiS. – Mamy wątpliwości czy wobec licznych, bo aż 11 zmian, które były w nim przeprowadzone jest on całościowo i rzetelnie przemyślany – dodał.

Z przedstawionego sprawozdania wynika, że dochody miasta w 2016 roku wyniosły ponad 854 mln złotych, wydatki ukształtowały się na poziomie ponad 811 mln złotych. Największe nakłady finansowe zostały przeznaczone na kosztowne inwestycje.

– Myślę, że to co się dzieje w ostatnich paru latach w naszym mieście jest widoczne dla naszych mieszkańców gołym okiem, zmiany które się dzieją, to sprawia, że warto tu być bo tu się sporo dzieje – podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Ubiegły rok to rok mrówczej pracy wszystkich pracowników urzędu miejskiego, w przygotowanie tego wszystkiego co już się dzieje lub wkrótce zacznie – dodał.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Nierozumie co chcą wyraźić radni w sosnowcu wstrzymując się od głosowania przeciw chęcinskiemu, gołym okiem widać że priorytetem tego faceta są biedronki lub biedronko podobne obiekty,wesołe miasteczka , czy smołowe šciezki rowerowe.Napewno są obiekty które zostały źle wybudpwane niechlujnie i w niewłašciwej lokalizacji za duże pieniądze podatników.Przy starej szkole budowane jest zamknięte kąpielisko dla dzieci niepełnosprawnych .Uczniów pozbawiono boiska szkplnego ,miejsce gdzie miało stanąć kąpielisko pospiesznie wybudowano kolejny market, który skutecznie zasłonił przedszkole, w obiekcie szkoły przy której budpwane jest kąpielisko zamurowano okna ,skutek jest taki.że osobą tam przebywającym brakuje powietrza. Radnych obowiązkiem jest przyjżeć się tej inwestycji i poinformować rodziców i uczniów gdzie się podziało boisko szkolne.

  2. Albo się jaja ma, albo nie ma a wstrzymanie się to taki głosik nie wiem czy mam jaja czy ich nie mam. Również nie rozumiem co radni SLD i PiS chcieli uzyskać w ten sposób głosując?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here