Policjanci z Jaworzna ustalają szczegółowe okoliczności wczorajszego zdarzenia, w trakcie którego pies zaatakował i ugryzł 8-letniego chłopca.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 września przy ulicy Piłsudskiego w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właściciel psa, przed wejściem do osiedlowego sklepu chciał zostawić psa pod opieką bawiących się w pobliżu dzieci. Gdy jeden z chłopców odrzucił smycz pies zaatakował i ugryzł 8-latka.

Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie. Chłopiec doznał obrażeń ciała. Przewieziono go do jaworznickiego szpitala, gdzie od razu trafił pod opiekę lekarzy. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. W trakcie dalszych czynności okazało się, że pies nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie, za co właściciel został ukarany mandatem. 8-latka czeka wizyta w poradni chorób zakaźnych.

Właścicielem psa był 58-letni mieszkaniec ulicy. Pies był na smyczy, jednak nie posiadał kagańca pomimo, że nie był to pierwszy przejaw agresji ze strony psa. Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu. Policja ustala dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Jasne, zawsze wina zwierzęcia… Bo mało jest teraz filmików w sieci gdzie BACHORY znęcają się nad zwierzętami a potem dziwota bo pies się bronił. Może niech rodzice uczą szacunku do zwierząt od najmłodszych lat to nie będzie takich problemów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here