4 sierpnia rozpocznie się 75 Tour de Pologne 2018. Kolarze z całego świata po raz kolejny gościć będą w Jaworznie, gdzie 7 sierpnia odbędzie się start czwartego etapu wyścigu.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne jest szczególna, z wielu względów jedna z najważniejszych w historii. Przed nami 90-lecie narodowego wyścigu, który po raz 25. zorganizuje Lang Team. Kolarze będą rywalizować w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jestem bardzo wzruszony. Mija 25 lat od Tour de Pologne w nowej, zawodowej formule. Razem przeszliśmy długą drogę i możemy być dumni, bo Tour de Pologne należy do grona największych wyścigów świata, przyciąga najlepszych kolarzy i kreuje gwiazdy. Każdy dołożył cegiełkę do naszego narodowego wyścigu – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Życzylibyśmy sobie, żeby z każdym partnerem współpracowało się tak przyjemnie jak z Jaworznem. Tę imprezę robimy przede wszystkim dla kibiców. Tour to od wielu lat „kolarska Liga Mistrzów”. Skoro mamy najlepszych na świecie aktorów na rowerach, to potrzebna jest im także scena z najwyższej półki. W taki scenariusz Jaworzno wpisuje się doskonale – dodaje Czesław Lang.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie. Na początek kolarze będą mieli do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski Chorzów – Zabrze. Czwartego dnia, na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku.

To właśnie startem z jaworznickiego rynku, kolarze rozpoczną górski maraton – jeden z najtrudniejszych etapów w całym wyścigu. Po wyjeździe z Jaworzna górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca – mówi Paweł Silbert,prezydent Jaworzna.

Kolarska liga mistrzów w Jaworznie to ogromne wydarzenie sportowe i promocyjne dla miasta. Jesteśmy sprawdzonym partnerem dla Lang Teamu i cieszę się, że możemy gościć w Jaworznie tak znakomitą imprezę. Serdecznie zapraszam mieszkańców do wspólnego kibicowania – dodaje.

W tym roku Jaworzno ma szansę zostać najpiękniejszym miastem startowym 75. Tour de Pologne. Zwycięstwo mogą zagwarantować nie tylko najciekawsze dekoracje, ale również najlepiej przebrani kibice. Tak ozdoby, jak i przebrania powinny zawierać elementy kojarzące się z Polską oraz kolarstwem.

W konkursie na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne” nagrodę odbierze „Miasto startowe”, „Miasto etapowe” oraz „Miasto premii”. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej. A puchar jest absolutnie wyjątkowy, bo stworzony m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy z nich ma też wmontowany minikomputer.

Dlatego już od godzin porannych na rynku będzie można przeżywać kolarskie emocje. Kolarze wystartują o godzinie 12:00.

Uwaga na utrudnienia

Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza. Nie obejdzie się bez chwilowych utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym, warto w tym czasie stosować się do poleceń służb.

 

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Jaworzno wam płaci ? Czy ja czegoś nie rozumiem bo od kiedy to Jaworzno wchodzi w skład Zagłębia Dąbrowskiego?

    p.s. nie mam nic do Jaworzna. W sumie niech im się wiedzie jak najlepiej. Tylko żebyśmy nie uświadczyli wiadomości z Oświęcimia czy Mysłowic w ramach portalu o Zagłębiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here