Oczekiwanie na wysokooktanowe, rajdowe emocje w Zagłębiu dobiegło końca. W niedzielę, 21 maja ruszyły Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017. 7. Rajd Zamkowy prowadzi ulicami i Dąbrowy Górniczej.

Tegoroczną odsłonę cyklu odbywającego się pod honorowym patronatem Marszałka województwa śląskiego, zainaugurował Rajd Zamkowy. Rywalizacja o zwycięstwo w 7. edycji tych zawodów rozgrywa się na odcinkach specjalnych wytyczonych na terenach Będzina, Dąbrowy Górniczej i gminy Bobrowniki. Do 1. rundy cyklu zgłosiło się 55 załóg, które walczą ze sobą na dwóch trzykrotnie przejeżdżanych odcinkach specjalnych o łącznej długości 42 km.

O tym kto wyjedzie z Będzina jako zwycięzca zdecydują wyniki odcinków specjalnych New-Tec (6,64 km) oraz Mazda Mirai Motors (6,51 km). Każdy z nich będzie przejeżdżany trzykrotnie. Pierwszy oes wytyczono na asfaltowych drogach Będzina i Dąbrowy Górniczej. Drugi odcinek to zupełnie nowa próba, wiodąca trasami w gminie Bobrowniki. Co ciekawe, drogi te nie były wykorzystywane wcześniej w Rajdzie Zamkowym. Na obu odcinkach znajdują się widowiskowe łączniki szutrowe.

7. Rajd Zamkowy - fot. rajdzamkowy.pl

Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka wygrali obydwa odcinki specjalne i prowadzą w klasyfikacji generalnej zawodów po pierwszej pętli 7. Rajdu Zamkowego. Dwa drugie czasy uzyskali Piotr Baran i Michał Paciej. Liderzy RO2 tracą do Zbroi 2,9 sekundy. Na trzecim miejscu utrzymują się Mateusz Gołek i Jacek Spentany (+12,5).

– Pojedziemy tym samym Renault Clio, którym rywalizowałem w poprzednim sezonie – powiedział przed startem Tomasz Zbroja, uczestnik rajdu. – Na prawym fotelu usiądzie młody, ambitny Piotr Kokoszka. Wierzę, że nasza współpraca dobrze się ułoży – dodał.

O tym, kto ostatecznie wyjedzie z Będzina jako zwycięzca, zdecydują wyniki odcinków specjalnych. Zakończenie niedzielnych zmagań zaplanowano na 15:35.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here