W poniedziałek po południu (6 kwietnia) Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych wzrosła do 562.

Po porannym komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wiedzieliśmy o 555 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Po południu Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, poinformowała o siedmiu kolejnych zakażeniach.

To mężczyzna w średnim wieku z powiatu gliwickiego, mieszkanka Częstochowy w sile wieku, młody mieszkaniem Świętochłowic, 3 kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego oraz mieszkanka Bielska-Białej w średnim wieku.

Wszyscy zarażeni czują się w tej chwili dobrze i najbliższe dni spędzą w swoich domach pod ścisłą opieką i kontrolą służb sanitarnych.

Niestety zmarły też dwie kolejne osoby. W szpitalu w Częstochowie zmarła 82-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Raciborzu zmarł 80-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego.

Według opublikowanych w poniedziałek, 6 kwietnia, o godz. 17.30 danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, w kwarantannie domowej przebywa obecnie w woj. śląskim 3684 osoby, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 7049. Hospitalizowanych jest 217 osób. Zmarło 26 pacjentów, natomiast 12 wyzdrowiało. W kraju liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4413. 107 osób zmarło.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w Czeladzi

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here