5-letni Jaś z Jaworzna został bohaterem. Chłopiec prawidłowo zareagował, gdy jego mama straciła przytomność w domu.

Mały Jaś był sam w domu z chorą mama. Kobieta nagle straciła przytomność. Wtedy chłopiec wziął do ręki telefon i chciał zadzwonić po karetkę. W tym samym czasie zadzwoniła do niego ciocia, której wszystko opowiedział, a ta wezwała pomoc.

Do zdarzenia doszło 20 września. Dyżurny jaworznickiej policji otrzymał informacje o nieprzytomnej kobiecie w jednym z bloków. Mundurowi dotarli na miejsce jako pierwsi. Byli zaskoczeni, gdy drzwi otworzył im 5-letni Jaś.

5-letni Jaś z Jaworzna uratował swoją mamę – fot. Policja Jaworzno
5-letni Jaś z Jaworzna uratował swoją mamę – fot. Policja Jaworzno

Dziecko wytłumaczyło policjantom, że jego mama nie chce się obudzić. Kobieta otrzymała pomoc i wszystko zakończyło się dobrze. Lekarze podkreślają, że swoim zachowaniem pięciolatek uratował swojej mamie życie.

Pod ogromnym wrażeniem postawy Jasia byli również policjanci, którzy odwiedzili go w przedszkolu. Chłopiec otrzymał gratulacje i dyplom. – Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest uczenie dzieci od najmłodszych lat zasad związanych z udzielaniem szeroko rozumianej pierwszej pomocy – podkreśla asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Sądząc po otyłości dziecka, to mama pewnie jest otyła i ma cukrzycę co zapewne było przyczyną utraty przytomności. Dziecko powinno zdecydowanie schudnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here