112 tysięcy złotych – taką kwotę przekazał będziński magistrat na dodatkowe patrole policji, które jeszcze w tym roku pojawią się na ulicach Będzina.

Jak pokazują statystyki na przestrzeni ostatnich kilku lat spada liczba przestępstw popełnianych na terenie miasta. Co nie oznacza, że mieszkańcy Będzina mogą się czuć całkowicie bezpiecznie. W ubiegłym roku popełniono tu 1940 przestępstw, z czego wykryto 1402. Aby poprawić bezpieczeństwo, władze Będzina postanowiły finansowo wesprzeć policję.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni z miejskiej kasy przekazali na ten cel 112 tys. zł. Kwota pozwoli na sfinansowanie 280 dodatkowych patroli, które poza oddziaływaniem prewencyjnym, zapobieganiem popełnianiu przestępstw i wykroczeń, będą realizowały zadania uwzględniające wnioski zarządów dzielnic.

– Bez wątpienia do podjęcia takich kroków przyczyniły się organizowane debaty społeczne pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”, podczas których radni razem z policjantami, odpowiadali na nurtujące pytania mieszkańców Będzina i wspólnie z funkcjonariuszami będzińskiej komendy omawiali lokalne problemy – mówi Tomasz Mogielski z KPP Będzin.

– Wyciągnięte wnioski i spostrzeżenia były podstawą do wygospodarowania ponad 112 tysięcy złotych z będzińskiego magistratu, które pozwolą wysyłać piesze patrole w miejsca szczególnie zagrożone, zgłaszane m.in. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, tak często prezentowanej w trakcie debat – podsumowuje Mogielski.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze o ile będą odpowiednio wyszkoleni, i skupią się na zapobieganiu przestępczości a nie na karaniu wykroczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here